CSR w energetyce » Fundacja Energa ułatwia życie niepełnosprawnym

Fundacja Energa ułatwia życie niepełnosprawnym

23 Lip 2018 Możliwość komentowania Fundacja Energa ułatwia życie niepełnosprawnym została wyłączona Share 'Fundacja Energa ułatwia życie niepełnosprawnym' on Facebook Share 'Fundacja Energa ułatwia życie niepełnosprawnym' on Email Share 'Fundacja Energa ułatwia życie niepełnosprawnym' on Print Friendly

Niepełnosprawne rodzeństwo z Gminy Dziemiany może już swobodnie poruszać się po swoim domu. Fundacja Energa wsparła zakup i montaż dźwigu osobowego. Dzięki temu ich życia staną się prostsze, a codzienne obowiązki nie sprawią trudu.

Osoby niepełnosprawne zmagają się z wykonywaniem podstawowych czynności. Piątka rodzeństwa z Dziemian miała trudności związane z poruszaniem się po własnym, wielopiętrowym domu. Czworo z nich porusza się na wózku inwalidzkim. O zakup i instalację windy, przystosowanej do potrzeb dzieci starano się od 2016 r. Ze wsparciem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, bliskim udało się dotrzeć do Fundacji Energa.

– To wielka radość, móc zobaczyć szczęście osób, które z naszą pomocą zrobiły kolejny, bardzo ważny krok w stronę samodzielności. Winda ułatwi im codzienne życie i poruszanie się po domu. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego projektu – mówi Leszek Urba, Prezes Fundacji Energa.

Odpowiednie zaplanowanie instalacji windy, pozwoliło na pokonanie barier architektonicznych. W ten sposób udało się uniknąć kosztownego remontu. Od tego momentu, rodzeństwo bez problemu może dotrzeć na każde piętro budynku.

Mimo dotychczasowych problemów, dorosłe rodzeństwo jest aktywne społecznie, kształci się i pracuje. Dzięki nowej windzie ich życia staną się prostsze, a codzienne obowiązki nie sprawią im trudu.

Źródło: Grupa Energa

Wpis został opublikowany 23 Lip 2018 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć