Sport w energetyce » Energa będzie z Chemikiem też w kolejnym sezonie

Energa będzie z Chemikiem też w kolejnym sezonie

19 Lip 2018 Możliwość komentowania Energa będzie z Chemikiem też w kolejnym sezonie została wyłączona Share 'Energa będzie z Chemikiem też w kolejnym sezonie' on Facebook Share 'Energa będzie z Chemikiem też w kolejnym sezonie' on Email Share 'Energa będzie z Chemikiem też w kolejnym sezonie' on Print Friendly

Spółka Energa SA podpisała z Klubem Sportowym Chemik Police List Intencyjny otwierający drogę do dalszej współpracy. To ważne wydarzenie dla siedmiokrotnego Mistrza Polski w siatkówce kobiet miało miejsce w środę (18 lipca br.) na Stadionie Energa w Gdańsku. Głównymi bohaterami uroczystości byli: Arkadiusz Siwko, Prezes Zarządu Energa SA i Paweł Frankowski, Prezes Zarządu Chemik Police.

List został podpisany w obecności mediów i wszystkich, dla których rozwój polskiego sportu to sprawa priorytetowa.

Porozumienie otwiera drogę do zawarcia wkrótce nowej umowy sponsoringowej na sezon 2018/2019. Dzięki temu koszulki, halę i materiały promocyjne siatkarek z Polic zdobić będą logotypy pomorskiego giganta energetycznego.

– Chemik Police to przykład udanego sportu, to przykład klubu łączącego doskonałe wyniki sportowe ze znakomitym prowadzeniem gospodarczym, dobry przykład w pełni profesjonalnego przedsiębiorstwa. W związku z tym, że Energa jest częścią polityki społecznej i gospodarczej dla regionu, a także i dla sportu, to wszystko sprawia, że nasza współpraca ma charakter naturalny. Dla społeczności lokalnej Chemik Police jest przykładem energii i daje mnóstwo radości. Wspierać siedmiokrotnego Mistrza Polski to dla nas wielki zaszczyt. Życzymy dalszych sukcesów, trzymamy kciuki – powiedział w trakcie uroczystości Arkadiusz Siwko, Prezes Zarządu Energa SA.

– Zdobycie mistrzostwa Polski to nie jest prosta sprawa, wymaga wielu wyrzeczeń, litrów potu, ale jeszcze trudniej jest zdobyć partnera zaufanego, służącego pomocą, na którym można polegać. Prezes Zarządu Energi Arkadiusz Siwko jest pełen pomysłów sportowych, społecznych. Tak pozytywnej sportowej energii dawno nie widziałem. Na Enerdze można polegać zawsze. Składam ogromne podziękowania za wsparcie i dobrą Energię – stwierdził Paweł Frankowski, Prezes Zarządu Chemik Police.

Chemik Police i Energa SA nawiązały współpracę wraz z sezonem siatkarskim 2017/2018. Energa wówczas zaangażowała się w wsparcie klubu, który przez cztery sezony z rzędu wywalczył mistrzostwo Polski oraz startował w najwyższej klasie rozgrywek europejskich – Lidze Mistrzyń. Dodatkowo w 2016 i 2017 r. siatkarki z Polic zdobyły Puchar Polski, a w 2014 i 2015 – Superpuchar Polski.

W sezonie 2017/2018 Chemik wygrał aż 24 z 26 meczów rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet i zajął 8. miejsce wśród 21 drużyn rywalizujących o mistrzostwo Starego Kontynentu po wygraniu 4 z 6 meczów fazy grupowej. W fazie play-off ligi polskiej Chemik zdecydowanie zdominował walkę o medale i w samym finale rozbił LKS Commercecon Łódź 2-0, wygrywając u siebie 3:0 i na wyjeździe 1:3.

W efekcie pierwszy sezon współpracy z Energą Chemik Police zakończył piątym z rzędu mistrzostwem Polski, a siódmym w historii klubu.

O KLUBIE

Chemik Police to żeński klub siatkarski o przeszło 30-letniej tradycji. Siedmiokrotny Mistrz Polski, w tym co roku nieprzerwanie od 2014, sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski i dwukrotny Superpucharu Polski. Czterokrotnie występował w najwyższej klasie rozgrywek europejskich – Lidze Mistrzyń. W 2015 roku był gospodarzem prestiżowego turnieju Final Four.

Obecnie szkoleniowcem Chemika Police jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w Europie, Włoch Marcello Abbondanza. Od sezonu 2017/2018 jednym ze sponsorów klubu jest Grupa Energa.

Źródło: Energa SA

Wpis został opublikowany 19 Lip 2018 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć