News » URE: Średnioważony koszt węgla i średnia cena energii…

URE: Średnioważony koszt węgla i średnia cena energii elektrycznej w 2017 r.

13 Lip 2018 Możliwość komentowania URE: Średnioważony koszt węgla i średnia cena energii elektrycznej w 2017 r. została wyłączona Share 'URE: Średnioważony koszt węgla i średnia cena energii elektrycznej w 2017 r.' on Facebook Share 'URE: Średnioważony koszt węgla i średnia cena energii elektrycznej w 2017 r.' on Email Share 'URE: Średnioważony koszt węgla i średnia cena energii elektrycznej w 2017 r.' on Print Friendly

Zgodnie z ustawą o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców w związku z przedterminowym rozwiązaniem umów długoterminowych sprzedaży mocy i energii elektrycznej, Prezes URE poinformował, że w 2017 r.:

  • średnioważony koszt węgla zużywanego przez jednostki wytwórcze centralnie dysponowane opalane węglem, z uwzględnieniem kosztów transportu węgla wyniósł 83,43 zł/MWh,
  • średnia cena energii elektrycznej wytworzonej przez wytwórców eksploatujących jednostki wytwórcze centralnie dysponowane opalane węglem wyniosła 178,06 zł/MWh.

Szczegółowe informacje w decyzji Prezesa URE: www.ure.gov.pl/pl/stanowiska/7611,Informacja-nr-492018.html

Źródło: Urząd Regulacji Energetyki

Wpis został opublikowany 13 Lip 2018 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć