Edukacja » JSW: studenci w kopalni Pniówek

JSW: studenci w kopalni Pniówek

12 Lip 2018 Możliwość komentowania JSW: studenci w kopalni Pniówek została wyłączona Share 'JSW: studenci w kopalni Pniówek' on Facebook Share 'JSW: studenci w kopalni Pniówek' on Email Share 'JSW: studenci w kopalni Pniówek' on Print Friendly

Studenci z Chile, Wietnamu i Nigerii biorący udział 10. Letniej Szkole Inżynierii Górniczej poznali technologie stosowane przy produkcji węgla w kopalni Pniówek. Studenci zjechali na poziom 830 metrów i zapoznali się z rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w ścianie B-3.

– Dla studentów głównie z Chile to była bardzo ciekawa wycieczka. W Chile są zaledwie dwie kopalnie węgla kamiennego i sporo kopalni rud. Rozwiązania stosowanie w polskim górnictwie to dla nich zupełna nowość – powiedział po wyjeździe na powierzchnię dr Krzysztof Skrzypkowski z AGH, opiekun grupy.

10. Letnia Szkoła Inżynierii Górniczej jest organizowana przez Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH oraz Fundację na rzecz AGH. Letnia Szkoła jest dla zagranicznych studentów okazją do wymiany informacji i rozwoju zawodowego. W Szkole uczeń podczas swojego rozwoju może zapoznać się ze wszystkimi typami górnictwa jednocześnie, zarówno podziemnymi, jak i powierzchniowymi. Kluczowe zagadnienia podczas Szkoły dotyczą złóż węgla kamiennego, soli, rud i innych surowców. Studenci otrzymują przegląd wszystkich procesów i zagadnień związanych z ich eksploatacją. Podczas tegorocznej Szkoły studenci odwiedzili już kopalnię rud cynku i ołowiu w Olkuszu-Pomorzanach, fabrykę materiałów wybuchowych w Bieruniu oraz katowicki Famur. Po kopalni Pniówek studenci odwiedzą jeszcze kopalnię soli w Bochni.

Źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. 

Wpis został opublikowany 12 Lip 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć