E-mobility » innogy Polska udostępnia kolejne stacje ładowania samochodów…

innogy Polska udostępnia kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych

11 Lip 2018 Komentarze: 1 Share 'innogy Polska udostępnia kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych' on Facebook Share 'innogy Polska udostępnia kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych' on Email Share 'innogy Polska udostępnia kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych' on Print Friendly

innogy Polska, kontynuując współpracę z partnerem biznesowym – ING Bankiem Śląskim, uruchamia kolejne stacje ładowania. Od lipca dla Klientów centrum handlowego Janki dostępnych będzie 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Obecnie innogy zarządza w stolicy siecią 11 ogólnodostępnych stacji ładowania. Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu podziemnym. Do dyspozycji kierowców oddanych zostało tym samym 10 punktów ładowania aut elektrycznych, gdyż każda ze stacji pozwala na ładowanie dwóch pojazdów jednocześnie. Odwiedzający Centrum na pewno będą mogli bezpłatnie ładować swoje pojazdy przez cały okres wakacyjny – do końca sierpnia. Budowa stacji została sfinansowana przez ING Lease.

– Cieszymy się, że wraz z ING, w ramach nawiązanej na początku roku współpracy, możemy dalej rozwijać warszawską infrastrukturę ładującą dla pojazdów elektrycznych. Wierzymy, że rosnąca liczba stacji ładowania stanie się impulsem i zachętą do tego, by Polacy wybierali samochody elektryczne. Szczególnie gdy stacje te będą dostępne blisko miejsca ich zamieszkania, w centrach handlowych, czy też punktach przesiadkowych – mówi dr Maciej Chmieliński, Menadżer odpowiedzialny za rozwój elektromobilności w innogy Polska.

Firma innogy angażuje się w rozwój elektromobilności w Polsce już od 2009, sukcesywnie rozbudowując sieć stacji ładowania aut elektrycznych w stolicy. Dodatkowo w swojej stałej ofercie firma posiada usługi z obszaru e-mobility dedykowane zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

– Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu banku oraz innogy klienci centrum handlowego Janki mogą naładować swoje samochody elektryczne w jednym z 10 punktów ładowania. Są to ładowarki średniej mocy – 22 kW, co pozwoli naładować przeciętny samochód elektryczny od 20% do 80%, nawet podczas bardzo krótkich zakupów. Mamy nadzieję, że niedługo będzie więcej stacji ładowania samochodów elektrycznych, dzięki naszej wspólnej determinacji, aby szybciej budować lepszy świat – powiedział Kazimierz Rajczyk, Dyrektor Zarządzający Sektorem Energetycznym w ING Banku Śląskim.

Pierwszym etapem współpracy pomiędzy firmą innogy Polska oraz ING Bankiem Śląskim w obszarze rozwoju elektromobilności była pilotażowa usługa w pełni elektrycznego car sharingu w Warszawie. W ramach testów bank otrzymał na wyłączność 2 samochody. Obecnie innogy zarządza siecią 11 bezpłatnych punktów ładowania na terenie Warszawy, z których w 2017 r. mieszkańcy miasta pobrali ponad 32 MWh energii elektrycznej. Energia ta umożliwiła pojazdom elektrycznym przejechanie 200 000 km i pozwoliła uniknąć emisji do atmosfery 24 ton CO2 oraz innych szkodliwych substancji.

Źródło: MSL Group

Wpis został opublikowany 11 Lip 2018 w następujących kategoriach: E-mobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

1 komentarz do “innogy Polska udostępnia kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych”

  1. łukasz, 14 Lip 2018 o 14:25

    Nie znam tych ładowarek… a wtyczki to beda uniwersalne pod kazdy model elektryka? u nas na slasku na szczescie jest nawet sporo tych punktow greenway’a i z tego co widze na aplikacji w planach wdrozen jest jeszcze kilka dodatkowych stacji. A swoja droga to super ze elektromobilnosc wreszcie ma swoje lata swietlne i w polsce

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć