Ciepłownictwo » Warszawa zaopatrzona w ciepło na kolejne 10 lat

Warszawa zaopatrzona w ciepło na kolejne 10 lat

9 Lip 2018 Możliwość komentowania Warszawa zaopatrzona w ciepło na kolejne 10 lat została wyłączona Share 'Warszawa zaopatrzona w ciepło na kolejne 10 lat' on Facebook Share 'Warszawa zaopatrzona w ciepło na kolejne 10 lat' on Email Share 'Warszawa zaopatrzona w ciepło na kolejne 10 lat' on Print Friendly

PGNiG TERMIKA SA i Veolia Energia Warszawa S.A. 6 lipca br. podpisały Wieloletnią Umowę Sprzedaży Ciepła, która zapewnia zaopatrzenie stolicy w ciepło systemowe przez kolejnych 10 lat.

Umowa reguluje całość spraw związanych ze sprzedażą i zapewnieniem mocy cieplnej oraz dostawą ciepła do sieci dystrybucyjnej w Warszawie. Dotyczy dostaw ciepła w wodzie sieciowej (z Elektrociepłowni Siekierki, Elektrociepłowni Żerań, Ciepłowni Kawęczyn i Ciepłowni Wola) oraz w parze technologicznej (z Elektrociepłowni Żerań).

Porozumienie zostało podpisane na okres do końca sierpnia 2028 r. z możliwością przedłużenia na kolejnych 12 miesięcy. Sprzedawane w jego ramach ciepło systemowe – czyli ogrzewanie i ciepła woda dostarczane do budynków siecią dystrybucyjną – stanowi blisko 80% ciepła zużywanego w stolicy.

– Zagwarantowanie mieszkańcom Warszawy bezpiecznych dostaw ciepła jest jednym ze strategicznych celów naszej Spółki. Umowa obejmuje całą dekadę i ma nie tylko wymiar ekonomiczny, ale również istotny walor proekologiczny. Zapewnia wieloletnie dostawy ciepła systemowego, które jest alternatywą dla przestarzałych kotłów i pieców domowych a tym samym narzędziem w walce o czystsze powietrze w stolicy – dodaje Jarosław Głowacki, Prezes Zarządu PGNiG TERMIKA SA.

– Codzienne pracujemy z mieszkańcami Warszawy, naszymi klientami, zapewniając im komfort cieplny i usługi efektywności energetycznej. To właśnie dla nich Veolia sukcesywnie rozwija i unowocześnia infrastrukturę ciepłowniczą, modernizując istniejącą blisko 70 lat sieć i rozwijając ją do nowych obszarów miasta. Podpisanie umowy wieloletniej potwierdza zaangażowanie Veolii w rozwój miasta i odpowiedzialność za stabilne dostawy – mówi Jacky Lacombe, Prezes Zarządu Veolia Energia Warszawa SA.

Źródło: PGNiG Termika SA

Wpis został opublikowany 9 Lip 2018 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć