News » JSW kupiła nowoczesny kompleks przodkowy wraz z kombajnem…

JSW kupiła nowoczesny kompleks przodkowy wraz z kombajnem Bolter Miner 12CM30

6 Lip 2018 Możliwość komentowania JSW kupiła nowoczesny kompleks przodkowy wraz z kombajnem Bolter Miner 12CM30 została wyłączona Share 'JSW kupiła nowoczesny kompleks przodkowy wraz z kombajnem Bolter Miner 12CM30' on Facebook Share 'JSW kupiła nowoczesny kompleks przodkowy wraz z kombajnem Bolter Miner 12CM30' on Email Share 'JSW kupiła nowoczesny kompleks przodkowy wraz z kombajnem Bolter Miner 12CM30' on Print Friendly

Po wielu miesiącach żmudnych analiz i dyskusji między innymi z nadzorem górniczym i naukowcami z Głównego instytutu Górnictwa, Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Śląskiej spółka JSW Innowacje kupiła od firmy Joy nowoczesny kompleks przodkowy, który fizycznie trafi do kopalni Budryk w czerwcu 2019 r.

Jak podkreślają znawcy przedmiotu, podjęta przez JSW decyzja o zakupie kombajnu może stanowić największy przełom technologiczny w polskim górnictwie od lat.

Budowa kombajnu potrwa blisko rok, później nowa maszyna trafi do kopalni Budryk do chodnika „Bw -1N badawczy” o wybiegu 1950 m. W kombajnie zastosowany zostanie walcowy organ o szerokości 5,6 m. Wyposażony będzie również w 6 kotwiarek: 4 stropowe i 2 ociosowe. Dla przyjętych założeń jego postępy będą wynosić około 400 mb/m-c.

Odważna decyzja zarządu JSW o zakupie całego kompleksu przodkowego zapadła w związku z prowadzoną w Spółce strategią ograniczenia kosztów wydobycia oraz przyspieszenia prac przygotowawczych w kopalniach JSW, a jego zakup jest praktycznym efektem realizacji programu EFEKTYWNOŚĆ.

Innowacyjny kompleks, który będzie pracował w kopalni Budryk to również efekt wprowadzonego w zeszłym roku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej „projektu wdrożenia samodzielnej obudowy kotwowej w JSW”. Zespół projektowy pracuje równocześnie nad optymalizacją wyposażenia przodkowego (podajnik zgrzebłowy, pociąg aparaturowy, urządzenia wentylacyjne) w celu zapewnienia możliwie wysokich postępów oraz zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa załogi.

Nowoczesny kompleks , który trafi do kopalń JSW został opracowany przy współpracy członków konsorcjum w skład, którego wchodzą: JSW Innowacje – lider konsorcjum, JSW, Główny Instytut Górnictwa oraz Joy Global (Poland).

– Cieszy mnie bardzo, że nasze plany, nasze strategiczne projekty wchodzą w etap konkretów. Ten nowoczesny kompleks, który będzie pracował w kopalniach JSW jest nie tylko przykładem na to, że polskie kopalnie mogą być wyposażone w innowacyjny sprzęt, ale również doskonałym przykładem wzorowej współpracy węglowej spółki, środowisk naukowych oraz firm produkujących maszyny górnicze. Wspólnie możemy doprowadzić do tego, o czym mówiliśmy zakładając spółkę JSW Innowacje, że polskie górnictwo może być innowacyjne oraz bezpieczne i jak widać konsekwentnie to realizujemy – powiedział Daniel Ozon, Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

fot. Agnieszka Materna/JSW 

Źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. 

Wpis został opublikowany 6 Lip 2018 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć