Elektroenergetyka » PGE GiEK podpisała w Bełchatowie porozumienie ze związkami…

PGE GiEK podpisała w Bełchatowie porozumienie ze związkami zawodowymi

5 Lip 2018 Możliwość komentowania PGE GiEK podpisała w Bełchatowie porozumienie ze związkami zawodowymi została wyłączona Share 'PGE GiEK podpisała w Bełchatowie porozumienie ze związkami zawodowymi' on Facebook Share 'PGE GiEK podpisała w Bełchatowie porozumienie ze związkami zawodowymi' on Email Share 'PGE GiEK podpisała w Bełchatowie porozumienie ze związkami zawodowymi' on Print Friendly

29 czerwca 2018 r. w Bełchatowie Strona Pracodawców PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zawarła porozumienie ws. zakończenia kwestii spornych w Elektrowni Bełchatów, zgłoszonych do zarządu spółki w październiku ub. r. Sygnatariuszami porozumienia ze Strony Społecznej były cztery związki zawodowe Elektrowni.

Podpisane porozumienie jest wynikiem rozmów prowadzonych przez Spółkę PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ze Związkami Zawodowymi z Elektrowni Bełchatów: NSZZ „Solidarność”, ZZ Elektryków, MZZ Remontów Energetyki i NSZZ „Solidarność-80”. Kwestie sporne dotyczyły stosowania przepisów zbiorowego prawa pracy. Strony porozumienia oświadczyły, że wszystkie postawione kwestie zostały wyjaśnione i nie stanowią przedmiotu rozbieżności oraz że nie trwa żaden spór zbiorowy w tym zakresie.

– U wszystkich Pracodawców PGE GiEK, czyli we wszystkich oddziałach naszej Spółki, jak i w spółkach nadzorowanych, na bieżąco prowadzony jest konstruktywny dialog Strony Pracodawców ze Stroną Społeczną, którego efektem jest zawarcie szeregu porozumień regulujących sferę uprawnień pracowniczych i związkowych. Podpisane w czerwcu porozumienie z NSZZ Solidarność i trzema innymi związkami zawodowymi kończące kwestie sporne pokazuje, że ten dialog jest dla nas niezwykle istotny. Zagwarantowanie spokoju społecznego powinno być priorytetem dla każdego pracodawcy. My to rozumiemy i dlatego tak ważne jest dla nas każde wypracowane porozumienie, których w okresie mojej kadencji podpisaliśmy ponad 200 – mówi Sławomir Zawada, Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Porozumienie wchodzi w życie w momencie jego podpisania. Ze strony PGE GiEK porozumienie podpisał Marek Ciapała, Dyrektor Elektrowni Bełchatów.

Porozumienie

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Wpis został opublikowany 5 Lip 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć