Elektroenergetyka » Grupa PGE: Nowe otwarcie w dialogu społecznym

Grupa PGE: Nowe otwarcie w dialogu społecznym

5 Lip 2018 Możliwość komentowania Grupa PGE: Nowe otwarcie w dialogu społecznym została wyłączona Share 'Grupa PGE: Nowe otwarcie w dialogu społecznym' on Facebook Share 'Grupa PGE: Nowe otwarcie w dialogu społecznym' on Email Share 'Grupa PGE: Nowe otwarcie w dialogu społecznym' on Print Friendly

Konstruktywnie, systematycznie i świadomie, ale przede wszystkim na bieżąco i prewencyjnie – tak ma być prowadzony dialog społeczny w spółkach Grupy Kapitałowej PGE. Zarząd PGE spotkał się w Nałęczowie ze związkami zawodowymi PGE Dystrybucji i PGE Obrotu, z którymi 21 maja zakończono spory zbiorowe.

– To nowe otwarcie i zmiana naszego myślenia o dialogu społecznym w Grupie PGE. Chcemy, aby relacje ze stroną społeczną prowadzone były konstruktywnie, systematycznie i świadomie. Będziemy również dynamizować kontakt i dialog ze stroną społeczną. Naszym pierwszym wspólnym sukcesem są bez wątpienia podpisane 21 maja 2018 r. porozumienia kończące spory zbiorowe w PGE Dystrybucji i PGE Obrót – powiedział podczas spotkania Henryk Baranowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Podczas spotkania podkreślono znaczenie wspólnego działania i kierowania się dobrem całej Grupy Kapitałowej. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że chociaż od PGE oczekuje się pełnienia roli rozjemcy pomiędzy pracodawcami a pracownikami, to organizacje reprezentujące pracowników są odpowiedzialne za rozwiązywanie ewentualnych sporów. PGE zamierza aktywnie włączać się w ten dialog i stwarzać warunki do prowadzenia nawet najtrudniejszych dyskusji.

– Pracodawca jest od tego, żeby stworzyć odpowiednie warunki pracy, które będą też przyczyniać się do tworzenia przyjaznej atmosfery. W zamian oczekujemy oddania i owocnej pracy nad najważniejszymi wyzwaniami w obydwu liniach biznesowych oraz innych spółkach Grupy. Taki obowiązek nakładają na nas podpisane w maju porozumienia – powiedział Ryszard Wasiłek, Wiceprezes PGE, który operacyjnie nadzoruje pracę powołanego w maju Departamentu Dialogu i Relacji Społecznych w centrum korporacyjnym PGE. Zadaniem kierowanego przez Dyrektor Agnieszkę Czarnecką departamentu jest budowanie nowego, lepszego porządku w kontaktach zarządu PGE ze związkami zawodowymi.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Wpis został opublikowany 5 Lip 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć