Edukacja » Ruszył program praktyk letnich PGE

Ruszył program praktyk letnich PGE

4 Lip 2018 Możliwość komentowania Ruszył program praktyk letnich PGE została wyłączona Share 'Ruszył program praktyk letnich PGE' on Facebook Share 'Ruszył program praktyk letnich PGE' on Email Share 'Ruszył program praktyk letnich PGE' on Print Friendly

2 lipca br. ruszyła I edycja autorskiego Programu Praktyk Letnich realizowanego w PGE Polskiej Grupie Energetycznej. Przez najbliższe trzy miesiące 27 studentów z polskich uczelni wyższych będzie zdobywać doświadczenie zawodowe pod okiem ekspertów z Grupy.

Do pilotażu programu zgłosiło się ponad 1,7 tys. studentów i absolwentów z polskich uczelni wyższych. W trakcie rekrutacji wyłoniono 27 najlepszych, którzy 2 lipca rozpoczęli trzymiesięczne, płatne praktyki w centrali w Warszawie oraz oddziałach PGE Energia Ciepła w Krakowie, Toruniu, Rybniku i Warszawie. Pod okiem ekspertów z Grupy PGE będą realizować projekty, które przyczynią się do rozwoju organizacji.

Zarysy projektów zostały stworzone przez pracowników departamentów, które wyraziły chęć przyjęcia praktykantów. Studenci już na etapie rekrutacji wybierali te inicjatywy, przy których chcieliby pracować. Dzięki temu podczas praktyk będą mieli okazję wykorzystać w realnych warunkach pracy wiedzę teoretyczną zdobytą na studiach oraz pracować z najlepszymi specjalistami z branży. Dodatkowo wybrane osoby będą miały możliwość stałej współpracy z Grupą PGE już po zakończeniu praktyk.

– PGE jest pracodawcą świadomym roli profesjonalnego kształcenia pracowników oraz stałego budowania wizerunku firmy atrakcyjnej dla młodego pokolenia wchodzącego na rynek pracy. Grupa PGE chce być postrzegana jako ambitny i rozwijający się pracodawca, który stawia na młodych ludzi oraz aktywnie uczestniczy w budowaniu nowej kadry dla sektora energetycznego – mówi Henryk Baranowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE, Ministerstwo Energii, PKN Orlen i PGNiG są również zaangażowani w program stażowy „Energia dla przyszłości” – roczne, płatne staże w ramach trzeciej edycji tego programu, rozpoczną się 1 października br.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Wpis został opublikowany 4 Lip 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć