Elektroenergetyka » PSE planują uruchomienie nowego programu w ramach usługi DSR

PSE planują uruchomienie nowego programu w ramach usługi DSR

2 Lip 2018 Możliwość komentowania PSE planują uruchomienie nowego programu w ramach usługi DSR została wyłączona Share 'PSE planują uruchomienie nowego programu w ramach usługi DSR' on Facebook Share 'PSE planują uruchomienie nowego programu w ramach usługi DSR' on Email Share 'PSE planują uruchomienie nowego programu w ramach usługi DSR' on Print Friendly

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) planują uruchomienie Programu Bieżącego Uproszczonego (DSR PBU) w ramach usługi DSR. Nowy Program bazuje na rozwiązaniach wypracowanych w ramach Programu Bieżącego, jednak jego formuła została znacznie uproszczona i pozbawiona barier i ryzyk, które wcześniej mogły utrudniać uczestnictwo wielu podmiotów. Program skierowany jest do wszystkich odbiorców energii elektrycznej, którzy chcą bardziej efektywnie korzystać z energii. Otwarte spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się 6 lipca br. w siedzibie PSE w Konstancinie-Jeziornie.

Czym jest DSR PBU?
To nowy program w ramach usługi DSR prowadzony przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Program polega na redukcji zapotrzebowania na moc przez odbiorców energii elektrycznej na wezwanie operatora systemu przesyłowego (OSP). W zamian za zredukowanie zużycia energii odbiorca otrzymuje wynagrodzenie oraz przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Dlaczego DSR PBU jest ważny dla naszego bezpieczeństwa?
DSR PBU to jeden ze środków zaradczych stosowany przez operatora systemu przesyłowego (obok IP-DSR, pracy interwencyjnej ESP i rezerwy zimnej, pomocy międzyoperatorska) dla zapewnienia bilansu mocy w krajowym systemie elektroenergetycznym (KSE). DSR PBU przyczynia się do zbilansowania rosnącego zapotrzebowania odbiorców na energię elektryczną, i zachowania stabilności w KSE.

Usługa DSR PBU pozwoli:
• zwiększyć bezpieczeństwo systemu w sytuacjach szczytowego zapotrzebowania,
• przyczynić się do poprawy ciągłości pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE),
• zmniejszyć wydatki na budowę nowych źródeł wytwórczych (elektrowni),
• podnieść świadomość energetyczną odbiorców końcowych (klientów biznesowych i indywidualnych),
• uzyskać dodatkowe korzyści finansowe dla uczestników Programu,
• odnieść korzyść wizerunkową – uzyskać „CERTYFIKAT – WSPIERAM BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE POLSKI”.

Jak włączyć się do DSR PBU?
Uczestnikiem usługi DSR PBU może być każdy podmiot posiadający zdolności redukcji lub przesunięcia zapotrzebowania na moc, przyłączony do sieci elektroenergetycznej. W zależności od potencjału redukcji potencjalny uczestnik może zawrzeć umowę bezpośrednio z PSE (odbiorcy powyżej 10 MW mocy) lub zewnętrzną firmą (tzw. agregatorem), który będzie go reprezentował w relacjach z PSE.

Korzyści dla uczestników DSR PBU
Wszyscy uczestnicy usługi DSR PBU otrzymają „CERTYFIKAT – WSPIERAM BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE POLSKI” potwierdzający ich zaangażowanie w budowę stabilnego systemu elektroenergetycznego kraju. Kolejnymi korzyściami, będą: zoptymalizowanie swojego zużycia energii oraz uzyskanie dodatkowych dochodów za przeprowadzoną udaną redukcję.
Uczestnicy DSR PBU nie poniosą żadnych kar, jeśli nie będą mogli dokonać redukcji zapotrzebowania w wyznaczonym terminie.

Zapisy na spotkanie
Spotkanie odbędzie się 6 lipca 2018 r. o godzinie 10.00 w siedzibie PSE w Konstancinie-Jeziornie (ul. Warszawska 165). Chęć udziału w spotkaniu należy zgłaszać do 4 lipca 2018 r., za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.
Ewentualne pytania dotyczące spotkania należy kierować na adres: komunikacja@pse.pl

Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Wpis został opublikowany 2 Lip 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć