News » Dentons publikuje nową edycję przewodnika „Inwestycje w…

Dentons publikuje nową edycję przewodnika „Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie”

29 Cze 2018 Możliwość komentowania Dentons publikuje nową edycję przewodnika „Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie” została wyłączona Share 'Dentons publikuje nową edycję przewodnika „Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie”' on Facebook Share 'Dentons publikuje nową edycję przewodnika „Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie”' on Email Share 'Dentons publikuje nową edycję przewodnika „Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie”' on Print Friendly

Kancelaria Dentons opracowała przewodnik pt: „Investing in renewable energy projects in Europe” („Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie”), w którym eksperci Dentons prezentują aktualne perspektywy rozwoju projektów z obszaru energetyki odnawialnej w 20 jurysdykcjach europejskich oraz Azji Środkowej, w tym w Belgii, Francji, Niemczech, we Włoszech, w Holandii, Polsce, Rumunii, Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Przewodnik dostępny jest w dwóch wersjach językowych: angielskiej i chińskiej.

Trwający w Europie już od kilku lat proces przechodzenia na odnawialne źródła energii również w 2017 r. przebiegał niezwykle dynamicznie i niewiele wskazuje na to, by jego tempo miało zwolnić w 2018 r. Coraz mniejsze dotacje i rozpowszechnianie się konkurencyjnego systemu aukcyjnego nie zniechęcają deweloperów i instytucji finansowych, którzy postrzegają rynek OZE jako korzystne miejsce do inwestowania również na bardziej dojrzałych rynkach energii odnawialnej.
Jak zawsze jednak, nie brakuje znaków zapytania. Jaki będzie ostateczny kształt przepisów unijnych regulujących problematykę energii odnawialnej i generalnie sektora energetycznego po 2020 r.? Czy przepisy na szczeblu unijnym lub krajowym przyczynią się do większego spopularyzowania tzw. korporacyjnych PPA (czyli umów na zakup energii z OZE dokonywany przez tzw. odbiorców korporacyjnych), które wciąż znacznie powszechniej stosowane są w USA niż w Europie? Czy nowe przepisy przyspieszą rozwój stacji ładowania pojazdów elektrycznych i innych sposobów magazynowania energii? A patrząc dalej w przyszłość, czy europejskie sektory ciepłownicze i transportowe uniezależnią się od paliw kopalnych za sprawą energii z OZE? Odpowiedzi na poniższe pytania można znaleźć w najnowszej edycji przewodnika, do pobrania tutaj.

Przewodnik został opracowany przez kancelarię Dentons we współpracy z RECHARGE, globalnym dostawcą informacji i rozwiązań dla sektora energii odnawianej.

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą usługi doradztwa prawnego i biznesowego. Do jego nowatorskich osiągnięć w zakresie świadczenia usług prawnych należy stworzenie m.in. Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network.

Źródło: Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp. k.

Wpis został opublikowany 29 Cze 2018 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć