News » Grupa Famur podpisała umowę o współpracy z koncernem ABB w Polsce

Grupa Famur podpisała umowę o współpracy z koncernem ABB w Polsce

18 Cze 2018 Możliwość komentowania Grupa Famur podpisała umowę o współpracy z koncernem ABB w Polsce została wyłączona Share 'Grupa Famur podpisała umowę o współpracy z koncernem ABB w Polsce' on Facebook Share 'Grupa Famur podpisała umowę o współpracy z koncernem ABB w Polsce' on Email Share 'Grupa Famur podpisała umowę o współpracy z koncernem ABB w Polsce' on Print Friendly

Grupa Famur, dostawca rozwiązań dla branży wydobywczej w Europie, podpisała 15 czerwca 2018 r. porozumienie o współpracy z koncernem ABB w Polsce. Oba podmioty będą kooperować w zakresie tworzenia nowoczesnych rozwiązań i technologii dla polskiej i międzynarodowej branży wydobywczej.

Umowa jest naturalną konsekwencją polityki zawiązywania strategicznych sojuszy, zgodnie z którą porozumienia z kluczowymi firmami na krajowym i zagranicznych rynkach mają rozszerzać zasięg działalności Famuru oraz budować przyszłe, trwałe relacje biznesowe.

Grupa Famur, która włączyła się w rządową strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju oraz uczestniczy w procesie unowocześniania polskiego górnictwa, buduje partnerstwa rozszerzające jej kompetencje i przewagi biznesowe. Założeniem wiodącym nawiązanej współpracy jest poszukiwanie i rozwój innowacyjnych technologii, dzięki czemu umacniać się będzie pozycja obu partnerów w branży wydobywczej w Polsce i na świecie. Strony deklarują realne wsparcie także w zakresie wdrażania najnowszych rozwiązań informatycznych w przemyśle wydobywczym.

– Rozpoczęcie współpracy z ABB, liderem technologicznym w obszarze robotyki, automatyki przemysłowej i sieci energetycznych pozwoli obu partnerom w sposób realny wykorzystać potencjał połączonych kompetencji, know – how i doświadczenia. To oznacza dzielenie się wiedzą i analizę konkretnych rozwiązań technologicznych, tak by poprzez budowę nowych maszyn, urządzeń i inteligentnych systemów rozszerzać kompleksowość oferty i jej wartość dodaną. Obie firmy mają także bogate doświadczenie w aktywności biznesowej prowadzonej poza granicami kraju, co czyni ją kolejnym obszarem potencjalnych korzyści w długiej perspektywie. Jest oczywiste, że sojusze w biznesie powinny tworzyć wartość dodaną dla wszystkich partnerów i taki jest też cel tego porozumienia – mówi Bartosz Bielak, Wiceprezes Zarządu Famur SA.

– ABB z nadzieją patrzy w przyszłość kontynuując ścisłą współpracę z Grupą Famur w Polsce. Jestem przekonany, że wspólnie mamy większe możliwości w podnoszeniu produktywności i zwiększaniu efektywności energetycznej w całym przemyśle górniczym w Europie i na świecie – zaznaczył Jussi Rautee, Dyrektor Dywizji Robotyki i Systemów Napędowych ABB w Polsce.

FAMUR intensyfikuje swoją obecność na rynkach zagranicznych. W realizacji celu 50% przychodów pochodzących z eksportu do 2022 r. konieczne jest, zdaniem zarządu, umacnianie kompetencji technologicznych i poszukiwanie pionierskich na rynkach globalnych rozwiązań. Współpraca z ABB ma umożliwić stworzenie oferty wyprzedzającej oczekiwania rynku i wpisującej się w naturalne zmiany w światowym górnictwie i przemyśle.

W ramach porozumienia spółki przygotują dokładny plan wspólnych działań, określą zasady współpracy oraz warunki uczestnictwa we wspólnych przyszłych projektach handlowych realizowanych dla klientów w kraju i zagranicą.

Źródło: Martis Consulting

Wpis został opublikowany 18 Cze 2018 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć