News » Spotkanie z nowym ambasadorem Chin

Spotkanie z nowym ambasadorem Chin

14 Cze 2018 Komentarze: 1 Share 'Spotkanie z nowym ambasadorem Chin' on Facebook Share 'Spotkanie z nowym ambasadorem Chin' on Email Share 'Spotkanie z nowym ambasadorem Chin' on Print Friendly

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk spotkał się z nowym ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej Liu Guangyuan. Tematem rozmów było zacieśnienie współpracy dwustronnej w ochronie środowiska.

Współpraca między Polską i Chinami wynika bezpośrednio z Partnerstwa Strategicznego łączącego oba kraje w dziedzinie ochrony środowiska, a zwłaszcza w dziedzinach ochrony bioróżnorodności, klimatu, zasobów leśnych – na podstawie podpisanych w latach 2014-2017 porozumień o współpracy resortu z właściwymi do tych zagadnień ministerstwami ChRL.

Liu Guangyuan wiosną br. złożył listy uwierzytelniające na ręce Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Wcześniej pełnił m.in. funkcję ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Republice Kenii oraz ministra w ambasadzie Chin w USA.

Wpis został opublikowany 14 Cze 2018 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

1 komentarz do “Spotkanie z nowym ambasadorem Chin”

  1. Billige Fodboldtrøjer, 16 Cze 2018 o 19:08

    Just wanted to point out Now i’m thankful I happened in your web page!|

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć