News » W Siedlcach powstanie laboratorium fotowoltaiczne

W Siedlcach powstanie laboratorium fotowoltaiczne

11 Cze 2018 Możliwość komentowania W Siedlcach powstanie laboratorium fotowoltaiczne została wyłączona Share 'W Siedlcach powstanie laboratorium fotowoltaiczne' on Facebook Share 'W Siedlcach powstanie laboratorium fotowoltaiczne' on Email Share 'W Siedlcach powstanie laboratorium fotowoltaiczne' on Print Friendly

Podczas specjalnej konferencji w dniu 11 czerwca 2018 r. Wiceprezydent Siedlec Piotr Niewiadomski, przedstawiciele PWiK oraz PGE Energia Odnawialna zaprezentowali część wykonanych prac i przedstawili szczegóły inwestycji. Instalacja składać się będzie się z 24 stołów, na których znajdą się różnorodne moduły PV. Całość zostanie podzielona na 8 grup o różnych właściwościach technologicznych. Badany będzie m.in. optymalny kąt nachylenia paneli względem słońca. Porównywane mają być też zestawy bateryjne, mikroinwertery oraz optymizery. Wśród urządzeń zainstalowanych w Siedlcach znajdą się panele polikrystaliczne, monokrystaliczne, a także cienkowarstwowe.

Laboratorium zostanie wyposażone w system monitorowania, gromadzenia danych, analizy pracy oraz raportowania i sterowania pracą.  Jego moc będzie wynosić 100 kW (czas pracy ok. 1000 h), co przełoży się na produkcję ok. 100 MWh.

Laboratorium fotowoltaiczne to kolejna inwestycja PGE Energia Odnawialna realizowana w Siedlcach. W zeszłym roku przy współpracy ze spółką uruchomiono nowy kierunek kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica – Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. PGE EO wyposażyła szkolną pracownię OZE w profesjonalny, bardzo nowoczesny sprzęt edukacyjny.

Realizowany w Siedlcach projekt wpisuje się w program PGE EO mający na celu budowę farm fotowoltaicznych. Spółka rozważa m.in. możliwość nabycia projektów instalacji PV o mocy jednostkowej do 1 MW – zarówno posiadających gwarancje realizacji w systemie aukcyjnym, jak i już funkcjonujących w tym systemie rozliczeń.

PGE EO planuje również budowę magazynu energii o mocy 500 kW i pojemności 750 kWh w pobliżu należącej do niej elektrowni szczytowej Porąbka-Żar oraz farmy fotowoltaicznej na górze Żar.

Źródło: PGE Energia Odnawialna S.A. 

Wpis został opublikowany 11 Cze 2018 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć