Ciepłownictwo » Fortum sfinansuje wewnętrzne instalacje grzewcze

Fortum sfinansuje wewnętrzne instalacje grzewcze

8 Cze 2018 Możliwość komentowania Fortum sfinansuje wewnętrzne instalacje grzewcze została wyłączona Share 'Fortum sfinansuje wewnętrzne instalacje grzewcze' on Facebook Share 'Fortum sfinansuje wewnętrzne instalacje grzewcze' on Email Share 'Fortum sfinansuje wewnętrzne instalacje grzewcze' on Print Friendly

12 czerwca br. rusza nabór wniosków o dofinansowanie na budowę wewnętrznych instalacji grzewczych i przyłączenie do sieci ciepłowniczej nieruchomości zlokalizowanych w centrum stolicy Dolnego Śląska. To jeden z elementów programu poprawy jakości powietrza realizowanego przez Fortum pod hasłem CZYSTA ENERGIA DLA WROCŁAWIA. W 2018 r. na nowe przyłączenia w mieście oraz modernizację i rozwój sieci firma przeznaczy 65 mln zł.

Brak wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania stanowi jedną z głównych barier uniemożliwiających podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej. Za instalację odpowiada właściciel lub zarządca nieruchomości. Fortum w ramach programu antysmogowego przeznacza jednak mln zł na budowę wewnętrznych instalacji.

Milion na instalacje wewnętrzne

Ze wsparcia skorzystać mogą właściciele nieruchomości zlokalizowanych w wyznaczonym obszarze śródmieścia Wrocławia z min. 15 mieszkaniami w budynku ogrzewanym przynajmniej w 70% piecami węglowymi. Nieruchomość nie może posiadać wewnętrznej instalacji grzewczej. Zakwalifikowanie wniosku o dofinansowanie wymaga także zgód min. 70% mieszkańców danej nieruchomości na przyłączenie do sieci ciepłowniczej.

– Zależy nam aby każda złotówka przeznaczona na realizację programu antysmogowego przyniosła jak największy efekt ekologiczny. Dlatego o przyznaniu dofinansowania na budowę instalacji wewnętrznych zdecyduje liczba zlikwidowanych pieców węglowych w danej nieruchomości. W przypadku budynków o tej samej liczbie pieców weźmiemy pod uwagę datę złożenia wniosku – mówi Piotr Górnik, Dyrektor ds. Energetyki Cieplnej w Fortum.

Ciepło z sieci w 12 miesięcy

Z programu antysmogowego skorzystać mogą również mieszkańcy, którzy we własnym zakresie sfinansują wewnętrzną instalację grzewczą. Fortum przyłączy do sieci każdą kamienicę i budynek w centrum Wrocławia, w całości pokryje koszty budowę przyłącza, nie pobierze tzw. opłaty przyłączeniowej, a ewentualne wydatki związane z budową węzła rozłoży mieszkańcom na dogodne raty. Od momentu złożenia wniosku przyłącze powstanie maksymalnie w ciągu 12 miesięcy. Dedykowani konsultanci posłużą pomocą na każdym etapie procedury przyłączeniowej.

– Tylko w 2018 r. na modernizację, rozbudowę sieci i nowe przyłączenia we Wrocławiu Fortum przeznaczy 65 mln zł. Od stycznia br. podpisaliśmy 89 umów na podłączenie do sieci, z czego 31 dotyczy likwidacji niskiej emisji w obszarze śródmiejskim. Zachęcamy kolejnych mieszkańców do skorzystania z programu antysmogowego. Każdy budynek ogrzewany ciepłem sieciowym to mniej indywidualnych pieców w stolicy Dolnego Śląska, a w konsekwencji mniejsza emisja zanieczyszczeń – mówi Piotr Górnik.

Informacje o programie

Informacje na temat programu CZYSTA ENERGIA DLA WROCŁAWIA oraz wzory wniosków będą dostępne na stronach internetowych energiadlawroclawia.pl oraz przylaczsie.fortum.pl. Do dyspozycji mieszkańców jest także specjalny telefon (604 597 128). W najbliższych dniach rozpocznie się kampania informacyjna zachęcająca wrocławian do przyłączania się do sieci ciepłowniczej oraz ubiegania się o dofinansowanie budowy wewnętrznych instalacji grzewczych.

fot.pixabay.com

Źródło: Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

Wpis został opublikowany 8 Cze 2018 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć