News » Obligacje PKN ORLEN serii D sprzedane

Obligacje PKN ORLEN serii D sprzedane

7 Cze 2018 Możliwość komentowania Obligacje PKN ORLEN serii D sprzedane została wyłączona Share 'Obligacje PKN ORLEN serii D sprzedane' on Facebook Share 'Obligacje PKN ORLEN serii D sprzedane' on Email Share 'Obligacje PKN ORLEN serii D sprzedane' on Print Friendly

PKN ORLEN sfinalizował kolejną emisję obligacji detalicznych o wartości 200 mln zł. W ramach całego programu, który trwa od lipca 2017 r., Koncern uplasował już na rynku papiery dłużne o łącznej wartości 800 mln zł.

– Zainteresowanie inwestorów naszymi dotychczasowymi emisjami pokazuje, że jest zapotrzebowanie rynku na tego typu ofertę. Szczególnie, kiedy mamy do czynienia z oferowaniem obligacji przez podmiot cieszący się zaufaniem i ugruntowaną pozycją, jak PKN ORLEN – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W ramach programu, PKN ORLEN może wyemitować, w kilku seriach, obligacje do łącznej kwoty 1 mld zł. W ramach serii D oferowane były obligacje o wartości 200 mln zł, oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, na którą składa się WIBOR 6M i marża w wysokości 1,2%. Intencją Koncernu jest notowanie papierów dłużnych na rynku Catalyst Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Obligacje detaliczne otrzymały ocenę agencji Fitch Ratings, która przyznała całemu programowi rating na poziomie A (pol).

Źródło: PKN ORLEN S.A.

Wpis został opublikowany 7 Cze 2018 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć