News » Baltic Pipe: rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące…

Baltic Pipe: rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące gazociągu Goleniów-Lwówek

7 Cze 2018 Możliwość komentowania Baltic Pipe: rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące gazociągu Goleniów-Lwówek została wyłączona Share 'Baltic Pipe: rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące gazociągu Goleniów-Lwówek' on Facebook Share 'Baltic Pipe: rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące gazociągu Goleniów-Lwówek' on Email Share 'Baltic Pipe: rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące gazociągu Goleniów-Lwówek' on Print Friendly

Przez cały czerwiec w 15 gminach na trasie gazociągu Goleniów-Lwówek, którego budowa stanowi element realizacji projektu Baltic Pipe – będą trwały spotkania informacyjne dotyczące tej inwestycji. Spotkania mają charakter otwarty i mogą wziąć w nich udział wszystkie zainteresowane strony, w tym m.in. właściciele nieruchomości, na których planowane są prace.

Baltic Pipe to projekt polegający na budowie gazociągu oraz infrastruktury gazowej, które umożliwią przesyłanie do Polski i Danii gazu ze złóż zlokalizowanych w Norwegii. W ramach inwestycji na terenie naszego kraju powstaną m.in. gazociąg łączący Baltic Pipe z krajowym systemem przesyłowym oraz gazociąg relacji Goleniów-Lwówek. Rozbudowane zostaną także tłocznie gazu Goleniów i Odolanów, a także wybudowana będzie nowa tłocznia w Gustorzynie.

Projekt jest realizowany zgodnie z obowiązującymi procedurami w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz z uwzględnieniem praw wszystkich zainteresowanych stron. Przedstawiciele GAZ-SYSTEM regularnie spotykają się z lokalnymi władzami oraz przedstawicielami społeczności na terenach, na których będą toczyć się prace związane z realizacją inwestycji. Celem spotkań jest poinformowanie zainteresowanych stron o planach i zamierzeniach inwestora na jak najwcześniejszym etapie realizacji projektu oraz zebranie uwag i opinii od przedstawicieli lokalnej społeczności.

W marcu 2018 r. w Szczecinie odbyło się pierwsze na terenie Polski wysłuchanie publiczne dotyczące Batlic Pipe. Spotkania informacyjne w gminach na trasie gazociągu Goleniów-Lwówek będą odbywać się przez cały czerwiec. Uczestniczyć w nich będą przedstawiciele GAZ-SYSTEM S.A. oraz firmy MGGP S.A. – projektanta gazociągu.

Harmonogram i szczegóły dotyczące czerwcowych spotkań znajdują się na stronie internetowej baltic-pipe.eu oraz stronach internetowych urzędów poszczególnych gmin. Zapraszamy zainteresowanych do udziału w wysłuchaniach.

fot.pixabay.com

Źródło: GAZ-SYSTEM S.A.

Wpis został opublikowany 7 Cze 2018 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć