Edukacja » GIG i Ambasada Brytyjska dyskutują o górnictwie

GIG i Ambasada Brytyjska dyskutują o górnictwie

6 Cze 2018 Możliwość komentowania GIG i Ambasada Brytyjska dyskutują o górnictwie została wyłączona Share 'GIG i Ambasada Brytyjska dyskutują o górnictwie' on Facebook Share 'GIG i Ambasada Brytyjska dyskutują o górnictwie' on Email Share 'GIG i Ambasada Brytyjska dyskutują o górnictwie' on Print Friendly

5 czerwca 2018 r. w Głównym Instytucie Górnictwa odbywały się warsztaty „Polish-British Mining Workshop” zorganizowane przez GIG wspólnie z Ambasadą Brytyjską w Warszawie.

Tematyka warsztatów dotyczyła zagospodarowaniu odpadów z procesu wydobywczego, rewitalizacji terenów pogórniczych, zastosowaniu rozwiązań IT w górnictwie oraz problematyce zamykania i likwidacji kopalń. Na spotkaniu swoje doświadczenia oraz ofertę współpracy w tych obszarach przedstawiły brytyjskie firmy technologiczne, takie jak: Fuel Economy Solutions, Hargreaves, Mine Tech Services i SRK Consulting.

W spotkaniu uczestniczyły również kluczowe polskie przedsiębiorstwa górnicze, takie jak np. PGG, SRK, JSW Innowacje, Tauron Wydobycie, które zaprezentowały swój potencjał, ale także przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego czy ARP w Katowicach.

Ros Lund z Departamentu Handlu Międzynarodowego (Department of International Trade) rządu Wielkiej Brytanii podkreśliła, że węgiel jest w Polsce głównym źródłem energii i dlatego musimy o nim dyskutować.

– To forum może zaowocować wspólnymi działaniami, opartymi na obopólnej wymianie doświadczeń, bo i w Polsce i w Wielkiej Brytanii historia górnictwa jest bardzo długa – powiedziała podczas spotkania. I wszyscy zmagamy się z podobnymi problemami, tak jak wszystkie regiony górnicze – stwierdziła Lund.

Źródło: Główny Instytut Górnictwa

Wpis został opublikowany 6 Cze 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć