News » Pierwsze panele fotowoltaiczne pojawiły się na budynku LPEC

Pierwsze panele fotowoltaiczne pojawiły się na budynku LPEC

5 Cze 2018 Możliwość komentowania Pierwsze panele fotowoltaiczne pojawiły się na budynku LPEC została wyłączona Share 'Pierwsze panele fotowoltaiczne pojawiły się na budynku LPEC' on Facebook Share 'Pierwsze panele fotowoltaiczne pojawiły się na budynku LPEC' on Email Share 'Pierwsze panele fotowoltaiczne pojawiły się na budynku LPEC' on Print Friendly

4 czerwca 2018 r. wykonawca rozpoczął montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku w Lublinie, przy ul. Ceramicznej 3.

Projekt przewiduje wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 37,5 kW i powierzchni prawie 235 m2 na dwóch budynkach biurowo-administracyjnych Spółki: przy ul. Puławskiej 28 i ul. Ceramicznej 3. Energia słoneczna zasilająca całą instalację w ciągu roku umożliwi produkcję ok. 40 MWh energii elektrycznej.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Oś 4: Energia Przyjazna Środowisku, Działanie 4.2: Produkcja energii z OZE w przedsiębiorstwach. Umowa o dofinansowanie została podpisana 16 lutego br. z Lubelską Agencją Wspierania Przedsiębiorczości. Wartość całego projektu wynosi 214,2 tys. zł. Kwota dotacji to 96,4 tys. zł.

Źródło: Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.

Wpis został opublikowany 5 Cze 2018 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć