Edukacja » PGE Ventures współpracuje ze środowiskami akademickimi

PGE Ventures współpracuje ze środowiskami akademickimi

4 Cze 2018 Komentarze: 1 Share 'PGE Ventures współpracuje ze środowiskami akademickimi' on Facebook Share 'PGE Ventures współpracuje ze środowiskami akademickimi' on Email Share 'PGE Ventures współpracuje ze środowiskami akademickimi' on Print Friendly

PGE Ventures nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem Studentów BEST Politechniki Warszawskiej oraz Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Przedmiotem współpracy z Politechniką Warszawską była organizacja drugiej z cyklu konferencji BEST Engineering Meeting, w której PGE Ventures wystąpiło w roli Partnera Głównego. 25 maja 2018 r., w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, odbyła się druga z cyklu konferencja BEST Engineering Meeting. Wydarzenie miało na celu przybliżenie studentom specyfiki polskiego ekosystemu start-upowego poprzez konfrontację trzech środowisk: korporacji, start-upów oraz uczelni wyższych.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy części: teoretyczną, praktyczną oraz networking.
Po oficjalnej inauguracji odbyła się prelekcja PGE Ventures, podczas której przedstawiono kluczowe założenia działalności funduszu i przybliżono studentom przebieg procesu inwestycyjnego, któremu poddany zostaje każdy projekt zgłaszany do PGE Ventures. Następnie odbyła się seria wystąpień start-upów, które podzieliły się ze studentami doświadczeniem w zakresie wprowadzania swoich innowacyjnych pomysłów na rynek.
W ramach wydarzenia odbyły się również warsztaty oraz debata, podczas której zaproszeni prelegenci dyskutowali na tematy związane ze środowiskiem start-upowym. Rozmawiano między innymi o źródłach finansowania start-upów oraz współpracy młodych przedsiębiorców z dużymi korporacjami. Zwieńczeniem wydarzenia był networking, który zapewnił możliwość nawiązania relacji biznesowych pomiędzy uczestnikami konferencji, a prelegentami.

Przedmiotem współpracy PGE Ventures ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie jest z kolei cykl warsztatów organizowanych przez fundusz dla studentów SGH. Warsztaty pt. „Zbuduj dobry start-up z PGE Ventures”, zaplanowane na 15 i 29 maja oraz 5 czerwca 2018 r., podzielone są odpowiednio na trzy bloki tematyczne: „Rynek Venture Capital w pigułce”, „Proces transakcyjny na co dzień” oraz „Jak wycenić start-up?”. Podczas spotkań ze studentami, eksperci PGE Ventures przedstawiają m.in. problematykę funkcjonowania rynku start-upowego w Polsce i na świecie, dostępne programy wspierania innowacji oraz zagadnienia praktyczne związane z procesem wyceny start-upów. Warsztaty dla studentów SGH są okazją do aktywnej dyskusji nad kształtem rynku start-upów w Polsce. Studenci mają możliwość poznania tego rynku z punktu widzenia inwestora, natomiast PGE Ventures może poznać problemy z jakimi borykają się młodzi przedsiębiorcy startujący ze swoim biznesem. Zrozumienie tych problemów jest dla zespołu PGE Ventures kwestią kluczową w doskonaleniu swojej oferty współpracy ze start-upami i środowiskiem akademickim. Fundusz PGE Ventures jest aktywny w szerokim środowisku akademickim. Uczelnie wyższe są dla funduszu zarówno źródłem interesujących projektów inwestycyjnych, jak i bazą do nawiązania przyszłych relacji biznesowych. Młodzież akademicka to grupa o szczególnym znaczeniu w tym procesie, jednocześnie często potrzebująca wsparcia dużych partnerów w rozwoju swojego biznesu. PGE Ventures chce zapewnić takie wielopoziomowe wsparcie i zaprosić do współpracy wszystkich młodych przedsiębiorców, których projekty inwestycyjne wpisują się w kryteria funduszu.

Druga konferencja BEST Engineerging Meeting była szansą dla młodych studentów i początkujących przedsiębiorców do zdobycia wiedzy na temat rynku start-upów i otoczenia biznesowego rzeczywistych projektów. Cieszymy się, że PGE Ventures był partnerem głównym konferencji. Jesteśmy zadowoleni z efektów współpracy ze Stowarzyszeniem Studentów BEST Politechniki Warszawskiej w ramach tego wydarzenia. – Współpraca z organizacjami akademickimi stanowi dla nas bardzo ważny element budowania naszej obecności w świecie nauki. Jesteśmy gotowi wspierać innowacyjne projekty, a uczelnie wyższe są dziś doskonałym źródłem wiedzy i inspiracji do tworzenia własnych przedsiębiorstw przez młodych ludzi – mówi Piotr Czak, Prezes PGE Ventures.

Poprzez projekt BEST Engineering Meeting dążymy do spełniania misji naszego Stowarzyszenia – developing students. Uważamy, że wydarzenie to jest świetnym źródłem inspiracji dla studentów Politechniki Warszawskiej. Są oni nie tylko zainteresowani zmianami na rynku technologicznym, ale także chcą w tych zmianach uczestniczyć, między innymi poprzez zakładanie start-upów. Cieszymy się, że wspólnie z PGE Ventures mogliśmy przekazać im cenne informacje na temat rynku start-upowego – mówi Ida Gwóźdź, Współorganizator BEST Engineering Meeting.

Źródło: PGE Ventures Sp. z o.o.

Wpis został opublikowany 4 Cze 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

1 komentarz do “PGE Ventures współpracuje ze środowiskami akademickimi”

  1. fotballdrakter barn, 16 Cze 2018 o 18:58

    Hi-ya, well put together website you possess in here.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć