Elektroenergetyka » Przesył i dystrybucja w kompleksowym ujęciu

Przesył i dystrybucja w kompleksowym ujęciu

25 maja 2018 Możliwość komentowania Przesył i dystrybucja w kompleksowym ujęciu została wyłączona Share 'Przesył i dystrybucja w kompleksowym ujęciu' on Facebook Share 'Przesył i dystrybucja w kompleksowym ujęciu' on Email Share 'Przesył i dystrybucja w kompleksowym ujęciu' on Print Friendly

Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej opublikowało w maju raport „Energetyka. Dystrybucja i przesył”. Bogate w wykresy i infografiki wydawnictwo prezentuje kompleksowe informacje i dane na temat podsektora przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej w 2017 r. To kolejna edycja rocznika PTPiREE.

Materiały zawarte w raporcie przygotowali pracownicy PTPiREE oraz przedstawiciele firm z podsektorów przesyłu i dystrybucji. – W wydawnictwie prezentujemy nasze wyniki, osiągnięcia i wyzwania, przed którymi stoją członkowie PTPiREE jak i cała branża energetyczna – mówi Robert Zasina, Prezes PTPiREE– Polska energetyka dynamicznie się zmienia. Branża inwestuje, poszukuje nowych produktów, wkracza na nowe rynki, odważnie szuka rozwiązań korzystnych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Również spółki dystrybucyjne i przesyłowa, skupione w PTPiREE, uczestniczą w tym procesie, a w wielu obszarach są liderami pozytywnych zmian. O tym piszemy w raporcie „Energetyka. Dystrybucja i przesył” – zachęca do lektury Prezes Towarzystwa.

Raport omawia główne trendy w energetyce, przedstawia kompleksowe dane liczbowe dotyczące podsektorów przesyłu i dystrybucji w 2017 r. Sporo miejsca poświęcono w nim nowym regulacjom prawnym w Polsce i Unii Europejskiej, inwestycjom w branży oraz innowacyjności i elektromobilności. Interesujące dla wielu czytelników mogą być kwestie dotyczące współpracy z samorządami oraz społecznej odpowiedzialności biznesu w energetyce. Ważną częścią opracowania są wypowiedzi Ministra Energii, Krzysztofa Tchórzewskiego oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Macieja Bando.

– 2017 r. był kolejnym rokiem intensywnego tworzenia prawa, powstawania regulacji, które śmiało odpowiadają na nowe wyzwania, ale również porządkują obszary do tej pory nie najlepiej funkcjonujące. Przygotowaliśmy ustawę tworzącą w Polsce rynek mocy, dzięki której możliwa będzie dalsza modernizacja elektrowni oraz ich gotowość do produkcji energii elektrycznej. Eksperci są zgodni, że bez tych rozwiązań prawnych, już w najbliższych latach mogą grozić nam cykliczne przerwy w dostawach energii elektrycznej do gospodarstw domowych i przemysłu. Miniony rok to również prace nad dwoma ustawami dotyczącymi elektromobilności. Przepisy mają zachęcać do zmiany samochodu na elektryczny oraz uregulować dynamicznie rozwijający się rynek. Konsekwentnie wspieramy klastry energii, dzięki czemu możliwy jest rozwój energetyki rozproszonej. Pracowaliśmy też nad rozwiązaniami prawnymi i gospodarczymi gwarantującymi nam czystsze powietrze – tj. taryfą antysmogową czy ustawą o monitorowaniu i kontrolowaniu jakości paliw – napisał w raporcie Minister Krzysztof Tchórzewski.

Raport do pobrania przez witrynę PTPiREE lub klikając na odnośnik

– Istotna część zadania, jakim jest modernizacja polskiej energetyki, dotyczy systemów dystrybucyjnych i przesyłowych. Cieszę się, że na łamach niniejszego Raportu mam sposobność, by podkreślić wagę tego segmentu krajowego systemu energetycznego, który nieraz jest marginalizowany w dyskusjach o strategii, koncentrujących się na tym, czy wybrać atom, wiatr czy trwać przy węglu – napisał w swoim artykule Prezes URE, Maciej Bando.

Raport „Energetyka. Dystrybucja i przesył” dostępny jest na www.ptpiree.pl, a w wersji tradycyjnej można go otrzymać podczas wydarzeń organizowanych z udziałem Towarzystwa oraz w kolportażu pocztowym.

Dodatkowo wydawnictwo pojawi się na stronach: www.operator.enea.plwww.energa-operator.plwww.pgedystrybucja.plwww.innogystoenoperator.plwww.tauron-dystrybucja.plwww.pse.pl.

Źródło: Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej

Wpis został opublikowany 25 maja 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć