Edukacja » Wspólne warsztaty URE i TOE dotyczące rozwoju detalicznego…

Wspólne warsztaty URE i TOE dotyczące rozwoju detalicznego rynku gazu ziemnego w Polsce

24 maja 2018 Możliwość komentowania Wspólne warsztaty URE i TOE dotyczące rozwoju detalicznego rynku gazu ziemnego w Polsce została wyłączona Share 'Wspólne warsztaty URE i TOE dotyczące rozwoju detalicznego rynku gazu ziemnego w Polsce' on Facebook Share 'Wspólne warsztaty URE i TOE dotyczące rozwoju detalicznego rynku gazu ziemnego w Polsce' on Email Share 'Wspólne warsztaty URE i TOE dotyczące rozwoju detalicznego rynku gazu ziemnego w Polsce' on Print Friendly

23 maja br. Urząd Regulacji Energetyki i Towarzystwo Obrotu Energią przeprowadzili wspólne warsztaty dotyczące dalszego rozwoju detalicznego rynku gazu ziemnego w Polsce.

Warsztaty pt. „Rozwój transparentnego, detalicznego rynku gazu ziemnego w Polsce. Możliwe dalsze działania” miały dla wszystkich uczestników rynku gazu charakter otwarty.

Spotkanie rozpoczął Prezes URE Maciej Bando, który zaznaczył, że „szczególne znaczenie w kontekście rozwoju rynku gazu ma obecność na tym rynku i na dzisiejszym spotkaniu podmiotów prywatnych, które w ramach konkurencji walczą o obecność na krajowym rynku gazu”.

Prezes URE zwrócił uwagę, że transparentna i jasna polityka spółek dystrybucyjnych jest konieczna dla dobrego funkcjonowania obrotu gazem.  – Nie ma miejsca na nadużywanie pozycji naturalnego monopolu – podkreślił Regulator.

W spotkaniu uczestniczyli również Marian Żołyniak – pełniący obowiązki Prezesa PSG, Piotr Kasprzak – Przewodniczący Grupy TOE ds. Rynku Detalicznego Gazu, Kamil Pluskwa-Dąbrowski – Prezes Federacji Konsumentów oraz Paweł Pikus, Z-ca Dyrektora w Departamencie Ropy i Gazu w Ministerstwie Energii.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Urzędu Regulacji Energetyki, Towarzystwa Obrotu Energią oraz Polskiej Spółki Gazownictwa.

Podczas trwania warsztatów dyskutowano o kluczowych zagadnieniach związanych z dalszym rozwojem rynku detalicznego gazu w Polsce, w tym m.in. o tym, jaki jest obecnie stan rozwoju rynku gazu w Polsce oraz o uwarunkowaniach dalszych zmian i roli Regulatora. Poruszono również kwestię roli i zadań Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Dużo uwagi poświęcono także zmianie sprzedawcy, przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym oraz konieczności zwiększania świadomości i edukacji odbiorców końcowych.

Źródło: Urząd Regulacji Energetyki

Wpis został opublikowany 24 maja 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć