E-mobility » TAURON oraz ING Bank Śląski inicjują współpracę w zakresie…

TAURON oraz ING Bank Śląski inicjują współpracę w zakresie elektromobilności

16 maja 2018 Możliwość komentowania TAURON oraz ING Bank Śląski inicjują współpracę w zakresie elektromobilności została wyłączona Share 'TAURON oraz ING Bank Śląski inicjują współpracę w zakresie elektromobilności' on Facebook Share 'TAURON oraz ING Bank Śląski inicjują współpracę w zakresie elektromobilności' on Email Share 'TAURON oraz ING Bank Śląski inicjują współpracę w zakresie elektromobilności' on Print Friendly

Budowa infrastruktury dla elektromobilności i rozwoju carsharingu samochodów elektrycznych to zakres zainicjowanej współpracy pomiędzy TAURON Polska Energia oraz ING Bankiem Śląskim. List intencyjny w sprawie wspólnych działań został podpisany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Startup Days w Katowicach.

Celem nawiązanej współpracy jest osiągnięcie efektu synergii z dotychczasowych doświadczeń obu firm zarówno w obszarze budowy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, jak i tworzenia nowych modeli biznesowych w obszarze elektromobilności.

– Z myślą o klientach i w ramach rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju TAURON angażuje się w dynamiczny rozwój nowego segmentu rynku, jakim jest elektromobilność. Planujemy na swoim obszarze dystrybucyjnym realizację kolejnych projektów związanych z eletromobilnością, w związku z czym współpraca z ING Bankiem Śląskim pozwoli nam na skorzystanie z najlepszych rozwiązań systemowych dostępnych na europejskim rynku w tym zakresie – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia.

Współpraca między TAURON Polska Energia, a ING Bankiem Śląskim będzie koncentrować się na obszarze dystrybucyjnym Grupy TAURON, a w najbliższym czasie na przeprowadzeniu projektu pilotażowego w Katowicach. Projekt ten dotyczy budowy infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych wraz ze stworzeniem usługi carsharingu samochodów elektrycznych dla mieszkańców i turystów w Katowicach.

– Ochrona środowiska naturalnego oraz zrównoważony rozwój stanowią ważny element naszej długoterminowej strategii. Wspieramy rozwiązania i projekty związane z ochroną środowiska naturalnego. Mamy też doświadczenia w elektromobilności. Aktywnie uczestniczymy w kreowaniu rynku samochodów elektrycznych i towarzyszącej infrastruktury – powiedział Brunon Bartkiewicz, Prezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Za prowadzenie działań w zakresie podpisanego listu intencyjnego w Grupie TAURON jest odpowiedzialna spółka TAURON Magenta. Spółka ta powstała w ubiegłym roku z myślą o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań produktowych i modeli biznesowych.

Źródło: Grupa TAURON

Wpis został opublikowany 16 maja 2018 w następujących kategoriach: E-mobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć