Edukacja » Biuletyn URE 1/2018 już dostępny

Biuletyn URE 1/2018 już dostępny

16 maja 2018 Możliwość komentowania Biuletyn URE 1/2018 już dostępny została wyłączona Share 'Biuletyn URE 1/2018 już dostępny' on Facebook Share 'Biuletyn URE 1/2018 już dostępny' on Email Share 'Biuletyn URE 1/2018 już dostępny' on Print Friendly

W najnowszym wydaniu kwartalnika URE przedstawione zostały szczegółowe informacje dotyczące efektywności energetycznej w kontekście instytucjonalnym i proceduralnym. Wyjaśniono, co można uznać za przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej, kiedy przysługuje lub nie świadectwo efektywności energetycznej, w jakich przypadkach sporządza się audyt efektywności energetycznej oraz czym jest audyt energetyczny przedsiębiorstwa.

Kontynuując tematykę antykorupcyjną, w biuletynie opisano Nowy Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na lata 2018-2020, który został opracowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w oparciu o m.in. materiały własne i innych organów oraz dotychczasowe doświadczenia z realizacji rządowego programu zwalczania korupcji. Omówiono cele szczegółowe Programu oraz wskazujemy obszary życia społecznego najbardziej zagrożone korupcją wraz z opisem obszarów: „Energetyka”, „Informatyzacja administracji publicznej” oraz „Zamówienia publiczne”.

Informacje i komunikaty ważne dla sektora, które znalazły się także w bieżącym numerze raportu, to m.in. stopa wolna od ryzyka, zmiany w obszarze zgłoszeń i sprawozdawczości na podstawie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, obowiązki przedsiębiorstw energetycznych wyznaczonych sprzedawcami zobowiązanymi, zasady i sposób ustalania oraz uwzględniania w taryfach dla ciepła zwrotu z kapitału na lata 2018-2020, wykaz odbiorców przemysłowych, średnie kwartalne ceny zakupu gazu ziemnego z zagranicy, całkowite wielkości produkcji i przywozu paliw ciekłych na terytorium Polski, średnie ceny sprzedaży energii elektrycznej, informacje z zakresu certyfikacji ogólnej, wykaz usług, o których mowa w ustawie o rynku mocy, obowiązki spoczywające na podmiotach realizujących Narodowy Cel Redukcyjny, czy wskaźniki referencyjne.

Urząd Regulacji Energetyki zaprasza do lektury.

Raport można pobrać na stronie ure: https://www.ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/aktualnosci/7554,Biuletyn-URE-12018-juz-dostepny.html

Źródło: Urząd Regulacji Energetyki

Wpis został opublikowany 16 maja 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć