Edukacja » Studenci z Indii już zadomowili się w Opolu

Studenci z Indii już zadomowili się w Opolu

15 maja 2018 Możliwość komentowania Studenci z Indii już zadomowili się w Opolu została wyłączona Share 'Studenci z Indii już zadomowili się w Opolu' on Facebook Share 'Studenci z Indii już zadomowili się w Opolu' on Email Share 'Studenci z Indii już zadomowili się w Opolu' on Print Friendly

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA miała przyjemność gościć studentów Politechniki Opolskiej w elektrociepłowni przy ul. Harcerskiej 15 w Opolu. Studenci przyjechali do Opola z Indii, aby studiować na nowo otwartym anglojęzycznym kierunku studiów – Mechanical Engineering na Wydziale Mechanicznym.

Praktyczne zajęcia edukacyjne zorganizowane w ECO były dla nich – jak sami przyznali – wyjątkową i często pierwszą w życiu okazją, aby w praktyce poznać to, o czym do tej pory czytali tylko w podręcznikach. Młodzież poznała proces produkcji i dostawy energii cieplnej oraz elektrycznej od źródła, czyli spalania paliwa w jednostkach wysokosprawnej kogeneracji, po końcowy odbiór energii przez konsumentów.

Zajęcia tego typu organizowane są przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny SA w Opolu od wielu lat. Firma posiada ofertę edukacyjną skierowaną dla każdej grupy wiekowej – od juniora do seniora. Każdego roku opolską elektrociepłownię odwiedza około pół tysiąca dzieci, studentów i osób dorosłych zainteresowanych zagadnieniami związanymi z nowoczesnymi źródłami energii.

Źródło: ECO S.A. w Opolu 

Wpis został opublikowany 15 maja 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć