Sport w energetyce » Kajetanowicz i LOTOS razem w WRC 2

Kajetanowicz i LOTOS razem w WRC 2

11 maja 2018 Możliwość komentowania Kajetanowicz i LOTOS razem w WRC 2 została wyłączona Share 'Kajetanowicz i LOTOS razem w WRC 2' on Facebook Share 'Kajetanowicz i LOTOS razem w WRC 2' on Email Share 'Kajetanowicz i LOTOS razem w WRC 2' on Print Friendly

Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team i Grupa LOTOS podpisują umowę o kontynuowaniu współpracy. W jej ramach polski kierowca będzie ścigał się w nowej dla siebie kategorii – WRC2 (Rajdowe Mistrzostwa Świata), drugiej najwyższej kategorii rywalizacji w rajdach samochodowych. Ustronianin pojedzie niezawodnym Fordem Fiestą R5 obsługiwanym przez M-Sport Poland, za którego kierownicą wygrywa już od czterech lat.

Kajetanowicz to pierwszy w historii  trzykrotny z rzędu Rajdowy Mistrz Europy oraz czterokrotny Mistrz Polski w latach 2010-2013

– Kajetan wygrał w Polsce i Europie wszystko to, co było do wygrania i to wielokrotnie – podkreśla Mateusz Aleksander Bonca, p.o. Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A. – Teraz robimy wspólnie krok dalej i sięgamy po więcej. To mistrz kierownicy, który nie boi się trudnych wyzwań. Cieszymy się, że to właśnie on będzie nadal reprezentował naszą markę w tym niezwykłym, dynamicznym i wymagającym sporcie.

Tegoroczny kalendarz startów Kajetanowicza składać się będzie z minimum czterech rund Rajdowych Mistrzostw Świata. Wkrótce zapadnie decyzja dotycząca pilota, który utworzy załogę z najszybszym kierowcą w Europie.

Cykl Rajdowych Mistrzostw Świata rozgrywany jest od 1973 r. Jego tegoroczna edycja składa się z trzynastu rund, wśród których są takie rajdy, jak najstarszy na świecie Monte Carlo, egzotyczna Australia czy powracająca po przerwie Turcja. Każde z zawodów to około 350 km zaciętej walki na odcinkach specjalnych.

– Otwieramy wspólnie nowy okres współpracy z jeszcze większą dawką adrenaliny – dodaje Kajetan Kajetanowicz. – To dla mnie i mojego zespołu duże wyróżnienie i jednocześnie zobowiązanie do cięższej niż dotąd pracy. Wierzę mocno, że w  nowym rajdowym cyklu  uda się także dodawać wielu wrażeń i emocji kibicom, którzy cierpliwie czekali na wspólną decyzję. Jestem bardzo zmotywowany do tego, by razem z LOTOSEM świętować kolejne sukcesy, tym razem w najwyższej na świecie lidze, czyli WRC. Tak jak do tej pory będziemy godnie reprezentować naszego Głównego Sponsora.

Kierowca Lotos Rally Team nie tylko ściga się w rajdach. Bierze udział w wielu akcjach marketingowych LOTOSU, gra w filmach promocyjnych. Promuje paliwa i oleje oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym w ramach akcji społecznościowej „LOTOS. Mistrzowie w pasach”, a także uczestniczy w wielu konferencjach naukowych i targach.

Źródło: LOTOS S.A.

Wpis został opublikowany 11 maja 2018 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć