E-mobility » Lasy Państwowe ogłosiły przetarg na zakup 16 samochodów…

Lasy Państwowe ogłosiły przetarg na zakup 16 samochodów elektrycznych

8 maja 2018 Możliwość komentowania Lasy Państwowe ogłosiły przetarg na zakup 16 samochodów elektrycznych została wyłączona Share 'Lasy Państwowe ogłosiły przetarg na zakup 16 samochodów elektrycznych' on Facebook Share 'Lasy Państwowe ogłosiły przetarg na zakup 16 samochodów elektrycznych' on Email Share 'Lasy Państwowe ogłosiły przetarg na zakup 16 samochodów elektrycznych' on Print Friendly

Jak dowiedziało się Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL, Lasy Państwowe ogłosiły przetarg nieograniczony na dostawę 16 szt. samochodów elektrycznych. Jest to obecnie jedno z największych tego typu postępowań w Polsce.

Dostawa dotyczy fabrycznie nowych, zeroemisyjnych samochodów wyprodukowanych w 2018 r. 15 z zamawianych pojazdów powinno dysponować minimalnym zasięgiem 280 km na jednym ładowaniu i pozwalać na szybkie ładowanie akumulatorów. Pojemność baterii ma wynosić co najmniej 33 kWh, zaś moc silników – 95 kW (133 KM).

Lasy Państwowe chcą ponadto zamówić jeden egzemplarz EV o minimalnym zasięgu 160 km, silniku o mocy nie mniejszej niż 44 kW (60 KM) i bateriach o pojemności co najmniej 33 kWh.

– Lasy Państwowe podchodzą do elektryfikacji własnej floty w sposób racjonalny. Zdecydowano się na realizację pilotażu obejmującego zakup 16 samochodów elektrycznych, który umożliwi pozyskanie wiedzy w zakresie kosztów i warunków eksploatacji EV. Przetarg pozwoli również zrealizować działania edukacyjne wewnątrz organizacji, w tym m.in. szkolenia kierowców z techniki jazdy samochodami elektrycznymi – mówi Jan Wiśniewski z Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.

Termin składania ofert w przetargu upływa 8 czerwca br., a termin realizacji zamówienia to 3 miesiące od dnia podpisania umowy. Instytucja zamawiająca: Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych w Łodzi. Szczegóły dostępne są pod adresem:

http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_lodz/zup_lodz/zamowienia_publiczne/pg_201805020341121319441

fot.pixabay.com

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych

Wpis został opublikowany 8 maja 2018 w następujących kategoriach: E-mobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć