News » Nowy Prezes Zarządu „Polimex-Mostostal” SA

Nowy Prezes Zarządu „Polimex-Mostostal” SA

27 Kwi 2018 Możliwość komentowania Nowy Prezes Zarządu „Polimex-Mostostal” SA została wyłączona Share 'Nowy Prezes Zarządu „Polimex-Mostostal” SA' on Facebook Share 'Nowy Prezes Zarządu „Polimex-Mostostal” SA' on Email Share 'Nowy Prezes Zarządu „Polimex-Mostostal” SA' on Print Friendly

26 kwietnia br. Rada Nadzorcza „Polimex-Mostostal” S.A. podjęła decyzję o powołaniu do składu zarządu spółki Pana Krzysztofa Figata i z dniem 11 maja 2018 r. powierzyła mu funkcję Prezesa Zarządu.

Od 11 maja br. skład zarządu „Polimex-Mostostal” S.A. będzie prezentował się następująco:
  • Krzysztof Figat – Prezes Zarządu,
  • Maciej Korniluk – Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych,
  • Przemysław Janiszewski – Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych.

– Bardzo mnie cieszy zaufanie Rady Nadzorczej i powierzenie mi funkcji Prezesa Zarządu „Polimex-Mostostal”. Chciałbym jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę. Jest to ważny etap w mojej karierze zawodowej i ogromna odpowiedzialność. Będę miał zaszczyt kierować spółką giełdową i jedną z największych firm budowlanych w Polsce. Planuję kontynuować rozpoczęte już wcześniej działania. Dołożę wszelkich starań, by zrealizować postawione przede mną cele na najwyższym poziomie – skomentował Krzysztof Figat – nowy Prezes Zarządu „Polimex-Mostostal” SA.

Nowy prezes zarządu „Polimex-Mostostal” SA, jest inżynierem i managerem z wieloletnim stażem w największych przedsiębiorstwach z branży energetycznej w Polsce. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania, ekonomii i szeroko rozumianych finansów przedsiębiorstwa. Przed powołaniem do składu Zarządu „Polimex-Mostostal” pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Enea Wytwarzanie. Odpowiedzialny był m.in. za dokończenie budowy Bloku 11 o mocy 1075 MW w Elektrowni Kozienice, rozpoczęcie Projektu „Budowa Bloku Gazowo-Parowego zasilanego gazem ze zgazowania węgla”. Wcześniej pracował w PGNiG TERMIKA jako wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych, gdzie poza finansami, nadzorował proces przygotowania budowy bloku gazowo-parowego w EC Żerań o mocy elektrycznej 497 MW i maksymalnej mocy cieplnej 326 MW. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. w Przedsiębiorstwie Energetycznym w Siedlcach, w którym przez 9 lat pełnił funkcję prezesa zarządu.

Krzysztof Figat jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Lubelskiej o specjalności Elektroenergetyka oraz Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie o specjalności Ekonomika i Organizacja Produkcji.

Źródło: Polimex Mostostal SA

Wpis został opublikowany 27 Kwi 2018 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć