News » Prezesi Qatar Petroleum i Qatar Gaz z wizytą w Ministerstwie…

Prezesi Qatar Petroleum i Qatar Gaz z wizytą w Ministerstwie Energii

26 Kwi 2018 Komentarze: 1 Share 'Prezesi Qatar Petroleum i Qatar Gaz z wizytą w Ministerstwie Energii' on Facebook Share 'Prezesi Qatar Petroleum i Qatar Gaz z wizytą w Ministerstwie Energii' on Email Share 'Prezesi Qatar Petroleum i Qatar Gaz z wizytą w Ministerstwie Energii' on Print Friendly

Minister Krzysztof Tchórzewski spotkał się 23 kwietnia 2018 r. w Ministerstwie Energii z delegacją z Kataru, której przewodniczył Saad Sherida al-Kaabi, Prezes i Dyrektor zarządzający spółki Qatar Petroleum. W spotkaniu uczestniczyli także Wiceminister Energii Michał Kurtyka, Prezes Qatargas Khalid bin Khalifa Al-Thani oraz Ambasador Kataru w Polsce Ahmed Al-Midhadi wraz z delegacją towarzyszącą. W trakcie spotkania strony potwierdziły doskonały charakter relacji biznesowych z Qatargas i dyplomatycznych pomiędzy Polską a Katarem. 

Minister Tchórzewski podziękował stronie katarskiej za wsparcie w toku procesu uruchamiania terminalu w Świnoujściu, który dziś w sposób w pełni sprawny służy między innymi do odbioru 2 mln ton LNG z Kataru rocznie. W ocenie Ministra Energii, Katar jest  profesjonalnym i rzetelnym partnerem w dostawach gazu ziemnego.
Tematem rozmów z prezesem Qatar Petroleum Saadem Sherida al-Kaabim były m.in. plany rozbudowy terminala LNG w Świnoujściu oraz budowy gazowych połączeń transgranicznych z sąsiednimi państwami.

– Polska stając się w przyszłości hubem gazowym dla państw Europy Środkowej, Wschodniej oraz państw bałtyckich musi wykorzystać dostęp do morza i globalnego rynku LNG stwarzając możliwości dla rynku gazu w regionie – skomentował Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.

Strony wymieniły także spostrzeżenia na temat rozwoju światowego rynku LNG.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 26 Kwi 2018 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

1 komentarz do “Prezesi Qatar Petroleum i Qatar Gaz z wizytą w Ministerstwie Energii”

  1. IDeals, 26 Kwi 2018 o 15:23

    Tak szczęśliwi, że znaleźlibyśmy tak interesujące informacje! Dzięki!

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć