CSR w energetyce » Pracownicy PGE Obrót wraz z rodzinami posadzili 5 tys. drzew

Pracownicy PGE Obrót wraz z rodzinami posadzili 5 tys. drzew

25 Kwi 2018 Możliwość komentowania Pracownicy PGE Obrót wraz z rodzinami posadzili 5 tys. drzew została wyłączona Share 'Pracownicy PGE Obrót wraz z rodzinami posadzili 5 tys. drzew' on Facebook Share 'Pracownicy PGE Obrót wraz z rodzinami posadzili 5 tys. drzew' on Email Share 'Pracownicy PGE Obrót wraz z rodzinami posadzili 5 tys. drzew' on Print Friendly

W akcji „Lasy pełne energii” uczestniczyły także dzieci i młodzież z lokalnych domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. 

Swój las pracownicy PGE Obrót posadzili w województwie podkarpackim, łódzkim, świętokrzyskim i lubelskim. Dzięki ich pracy w nadleśnictwach Głogów Małopolski, Grotniki koło Łodzi, Suchedniów i Chełm przybyło młodych dębów oraz sosen.

Akcja „Lasy pełne energii” jest jednym z projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanych w Grupie PGE. Kierowana jest przede wszystkim do społeczności lokalnych, a także do pracowników spółek Grupy PGE oraz ich rodzin.

– Wspieramy budowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Wpisujemy się również w ideę „zielonego biura” PGE, zgodnie z którą pracownicy spółek PGE starają się rozsądnie zarządzać zasobami niezbędnymi do pracy w siedzibach spółek, na przykład papierem. Sadząc „Lasy pełne energii” pracownicy Grupy PGE wraz z lokalnymi społecznościami w całym kraju aktywnie uczestniczą w obchodach Światowego Dnia Ziemi.  Tegoroczna, trwająca przez cały kwiecień akcja ma dla nas szczególne znaczenie. W całej Grupie PGE planujemy posadzić łącznie 100 tysięcy drzew, aby uczcić w ten sposób 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Mariusz Majewski, Rzecznik Prasowy PGE Obrót.

„Lasy pełne energii”, to autorska ekologiczna inicjatywa spółki PGE Dystrybucja, realizowana od 15 lat i rozwijana przez pracowników pozostałych spółek Grupy PGE. W ostatnich czterech latach  pracownicy Grupy PGE we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych, szkołami oraz lokalnymi społecznościami, w całym kraju posadzili prawie 300 tys. młodych drzew.

Źródło: PGE Obrót S.A.

Wpis został opublikowany 25 Kwi 2018 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć