News » Fortum wygrywa przetarg na dostawę największego systemu…

Fortum wygrywa przetarg na dostawę największego systemu solarnego w historii krajów nordyckich

18 Kwi 2018 Możliwość komentowania Fortum wygrywa przetarg na dostawę największego systemu solarnego w historii krajów nordyckich została wyłączona Share 'Fortum wygrywa przetarg na dostawę największego systemu solarnego w historii krajów nordyckich' on Facebook Share 'Fortum wygrywa przetarg na dostawę największego systemu solarnego w historii krajów nordyckich' on Email Share 'Fortum wygrywa przetarg na dostawę największego systemu solarnego w historii krajów nordyckich' on Print Friendly

Fortum wygrało przetarg rozpisany przez sieć S Group na wdrożenie systemu wytwarzania energii słonecznej na dachach około 40 budynków komercyjnych w całej Finlandii. Planowana moc produkcyjna na poziomie ok. 10 MW sprawia, że to największy w historii krajów nordyckich projekt dostawy i instalacji systemów solarnych na dachach budynków. W 2017 całkowita moc zainstalowana urządzeń wytwarzających energię ze słońca w Finlandii wyniosła ok. 35 MW.

Fortum odpowiada za planowanie i zarządzanie projektem oraz nadzór nad zakupem sprzętu. Prace instalacyjne zaczną się wiosną tego roku i w większości zostaną zakończone na jesieni 2018 r.

– Realizacja naszej wizji – „Dla czystszego świata” – nie jest łatwa, nie można też jej osiągnąć z dnia na dzień. Na szczęście jest to cel, który podziela także wiele innych firm i społeczności, a projekt S Group, czyli wykorzystanie energii słonecznej w posiadanych przez firmę budynkach komercyjnych jest doskonałym przykładem takiego podejścia – stwierdził Tatu Kulla, Head of Business Development z Fortum.

Atuty Fortum w projektach solarnych realizowanych wspólnie z klientami biznesowymi to przede wszystkim wiarygodność wynikająca z dobrej reputacji i stabilnej sytuacji finansowej firmy, wysoka jakość i efektywność kosztowa oferowanych rozwiązań oraz doświadczenie w realizacji projektów budowy elektrowni słonecznych na dużą skalę. Potwierdzeniem tego typu doświadczeń mogą być Indie, gdzie całkowita moc zainstalowana farm słonecznych należących do Fortum wynosi ok. 185 MW.

Źródło: Fortum Power and Heat Polska

Wpis został opublikowany 18 Kwi 2018 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć