Elektroenergetyka » Minister Kowalczyk na szczycie energetycznym

Minister Kowalczyk na szczycie energetycznym

17 Kwi 2018 Możliwość komentowania Minister Kowalczyk na szczycie energetycznym została wyłączona Share 'Minister Kowalczyk na szczycie energetycznym' on Facebook Share 'Minister Kowalczyk na szczycie energetycznym' on Email Share 'Minister Kowalczyk na szczycie energetycznym' on Print Friendly

Bezpieczeństwo energetyczne kraju jest głównym tematem Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego, który odbywa się w Gdańsku. W inauguracji wydarzenia wziął udział Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska.

– Polityka klimatyczno-energetyczna UE jest bardzo ambitna i nie należy się spodziewać zmiany w kierunku obniżania ambicji redukcyjnych. Trzeba sobie jednak stawiać cele możliwe do zrealizowania – mówił podczas debaty Henryk Kowalczyk. Zaznaczył też, że Polska jest krajem, który aktywnie redukuje emisje gazów cieplarnianych.

Minister Kowalczyk wspomniał, że dla realizacji celów redukcyjnych konieczne jest wpisanie w ramy polityki klimatycznej UE rozwiązań, które zapewnią poszczególnym państwom członkowskim margines elastyczności i umożliwią swobodne kształtowanie miksu energetycznego, w sposób gwarantujący bezpieczeństwo energetyczne oraz stabilną dostępność energii dla odbiorców

– Przykładem takiej elastyczności jest choćby wyeksponowanie pochłaniania gazów cieplarnianych, a nie tylko ograniczanie emisji – podkreślał Minister Środowiska.

W czasie panelu dyskusyjnego została również poruszona kwestia organizacji 24. sesji Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej (COP24). Szczyt odbędzie się w grudniu br. w Katowicach. Jest to najważniejsze doroczne wydarzenie międzynarodowych negocjacji klimatycznych, na którym spotykają się przedstawiciele wszystkich Stron Konwencji, by podejmować decyzje dotyczące dalszych działań na rzecz ochrony klimatu.

O szczycie energetycznym

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny gromadzi w jednym miejscu przedstawicieli kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju, polityków, ekonomistów oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki. Tematem rozmów jest zabezpieczenie polskiej gospodarki, a w szczególności strategicznych sektorów pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej oraz polityki UE.

Uczestnicy debat odnieśli się m.in. do reorganizacji polskiego rynku energii jako konsekwencji polityki surowcowej Państwa, uniezależnienia gospodarczego i energetycznego, stabilności relacji międzynarodowych.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 17 Kwi 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć