Elektroenergetyka » Kwieciński: Jeśli Europa chce konkurować z resztą świata, musi…

Kwieciński: Jeśli Europa chce konkurować z resztą świata, musi inwestować w efektywność energetyczną

17 Kwi 2018 Możliwość komentowania Kwieciński: Jeśli Europa chce konkurować z resztą świata, musi inwestować w efektywność energetyczną została wyłączona Share 'Kwieciński: Jeśli Europa chce konkurować z resztą świata, musi inwestować w efektywność energetyczną' on Facebook Share 'Kwieciński: Jeśli Europa chce konkurować z resztą świata, musi inwestować w efektywność energetyczną' on Email Share 'Kwieciński: Jeśli Europa chce konkurować z resztą świata, musi inwestować w efektywność energetyczną' on Print Friendly

Minister Jerzy Kwieciński uczestniczył w Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym. Spotkał się też z przedsiębiorcami i naukowcami. 

Minister Inwestycji i Rozwoju wziął udział w sesji plenarnej szczytu „Polska polityka energetyczna – priorytety unijne vs polskie cele strategiczne”. W pierwszej kolejności zwrócił uwagę na to, że energetyka jest dla Polski i dla Europy nie tylko kwestią gospodarczą.

 To kwestia bezpieczeństwa i chcielibyśmy żeby ten element był właściwie rozumiany na poziomie europejskim – powiedział.

Podczas dyskusji Kwieciński wskazywał jak energetyka wiąże się też z rozwojem gospodarczym i jakie są tego skutki.

– Gospodarka UE rośnie, a to skutkuje większym zużyciem energii. Jeśli Europa chce konkurować z resztą świata, musi inwestować w tzw. efektywność energetyczną, na przykład w nowe technologie zmniejszające zużycie energii – ocenił.

W jego opinii zapotrzebowanie na efektywność w energetyce trzeba potraktować jako szansę na rozwój innowacyjnego przemysłu.

– Oznacza to potężne inwestycje. Już na lata 2014-2020 mamy z Unii Europejskiej grubo ponad 30 mld zł na energetykę. Będzie ona na pewno też jednym z priorytetów nowego rozdania funduszy UE – stwierdził.

To już VI edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego, który odbywa się w Gdańsku w dniach 16-17 kwietnia. Tematem przewodnim spotkania jest „Energetyka dla gospodarki – gospodarka dla energetyki”. Podczas wizyty w Gdańsku minister Kwieciński spotkał się także z przedsiębiorcami i naukowcami w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Rozmawiał także z przedstawicielami Gdańskiej Loży Business Centre Club.

Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Wpis został opublikowany 17 Kwi 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć