Elektroenergetyka » Minister Tchórzewski na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym

Minister Tchórzewski na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym

17 Kwi 2018 Możliwość komentowania Minister Tchórzewski na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym została wyłączona Share 'Minister Tchórzewski na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym' on Facebook Share 'Minister Tchórzewski na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym' on Email Share 'Minister Tchórzewski na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym' on Print Friendly

– Energetyka zrównoważona to energetyka oparta na różnych źródłach wytwórczych, która pozwala zapewnić wystarczającą ilość mocy w systemie oraz stabilność dostaw do odbiorców – powiedział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski podczas VI Edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego. Wydarzenie odbyło się 16 kwietnia 2018 r. w Gdańsku.

W tym roku tematem przewodnim spotkania jest „Energetyka dla gospodarki – gospodarka dla energetyki”. Minister Energii – Krzysztof Tchórzewski podczas otwarcia konferencji podkreślił jak ważna jest długofalowa polityka budowania nowych i modernizacja istniejących zasobów mocy elektrycznej.

 Odpowiedzią na to wyzwanie jest obecnie wdrażany rynek mocy. Stwarza on warunki do stabilnego funkcjonowania i modernizacji istniejących źródeł wytwórczych, budowy nowych elektrowni oraz magazynów energii – powiedział.

Podczas panelu dyskusyjnego „Polska polityka energetyczna – priorytety unijne vs polskie cele strategiczne” Minister Energii podkreślił, że chciałby uniknąć  stawiania na wytwarzanie energii elektrycznej z jednej technologii.

– Postawienie na rozwój jednokierunkowy, niezależnie czy miałaby być to energetyka jądrowa, OZE, gazowa czy węglowa – do której Polska jest w sposób naturalny uwarunkowana, nie może być uważany za strategię odpowiedzialną i zrównoważoną. Polska stawia na różnorodność źródeł wytwórczych w elektroenergetyce. W przygotowywanej przez nas Polityce Energetycznej Polski jest miejsce na stabilny rozwój wszystkich źródeł energii – podkreślił.

Szef resortu energii podkreślił ponadto, że zrównoważona energetyka to utrzymanie niezależności energetycznej i stabilności systemu. – Energetyka jest podstawą gospodarki kraju, a inwestycje w energetykę zawsze oznaczają napędzanie polskiej gospodarki – dodał.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 17 Kwi 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć