Emisje, CO2 » Premier Mateusz Morawiecki: Przeznaczymy 25-30 mld zł na…

Premier Mateusz Morawiecki: Przeznaczymy 25-30 mld zł na termomodernizację w ciągu 10 lat

13 Kwi 2018 Możliwość komentowania Premier Mateusz Morawiecki: Przeznaczymy 25-30 mld zł na termomodernizację w ciągu 10 lat została wyłączona Share 'Premier Mateusz Morawiecki: Przeznaczymy 25-30 mld zł na termomodernizację w ciągu 10 lat' on Facebook Share 'Premier Mateusz Morawiecki: Przeznaczymy 25-30 mld zł na termomodernizację w ciągu 10 lat' on Email Share 'Premier Mateusz Morawiecki: Przeznaczymy 25-30 mld zł na termomodernizację w ciągu 10 lat' on Print Friendly

– Jesteśmy po 1989 r. pierwszym rządem, który zajął się sprawą walki ze smogiem i traktujemy ten problem niezwykle poważnie – oświadczył Premier Mateusz Morawiecki, rozpoczynając pierwsze posiedzenie Komitetu Sterującego Krajowym Programem Ochrony Powietrza.

– Nie chcemy, żeby dzieciom zima w przyszłości kojarzyła się z maseczkami na twarzach, tylko z tradycyjnym śniegiem, bałwanem i sankami. Chcemy oddać Polskę naszym dzieciom w lepszym stanie pod wieloma względami, w tym również z czystszym powietrzem. I my to na pewno zrobimy – mówił Szef Rządu. Premier zaznaczył, że poprawa jakości powietrza w Polsce jest jednym z priorytetów Rządu.

– Problem smogu jest bardzo skomplikowany, o czym przekonujemy się od paru lat. Musimy sobie radzić z wieloma zaniedbaniami z poprzednich ośmiu lat – mówił Szef Rządu. Podkreślił, że walka ze smogiem wiąże się z koordynacją działań związanych z pracą wielu ministerstw: energii, środowiska i budownictwa, których reprezentanci będą uczestniczyć w pracach Komitetu Sterującego Krajowym Programem Ochrony Powietrza.

 25-30 mld zł na poprawę jakości powietrza

– Przeznaczymy na termomodernizację 25-30 mld zł w ciągu 10 lat. To bezprecedensowa kwota, która przyczyni się do poprawy jakości powietrza – zaznaczył Premier. Jak wyjaśnił: „ocieplony dom zużywa około 50% mniej energii cieplnej do ogrzewania”.

– Chcemy konsekwentnie dążyć do poprawy jakości powietrza. Cieszę się, że robimy to w porozumieniu z różnymi środowiskami i organizacjami społecznymi. Zależy nam, by z mapy Polski zniknęły miejsca pokazywane, jako najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie – mówił Szef Rządu. Jak zaznaczył, walka ze smogiem będzie prowadzona przez cały rok. – Powietrze samo się nie oczyści – podkreślił Premier.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Wpis został opublikowany 13 Kwi 2018 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć