Emisje, CO2 » O szczycie COP24 z Ministrem Środowiska i Zasobów wodnych…

O szczycie COP24 z Ministrem Środowiska i Zasobów wodnych Singapuru

13 Kwi 2018 Możliwość komentowania O szczycie COP24 z Ministrem Środowiska i Zasobów wodnych Singapuru została wyłączona Share 'O szczycie COP24 z Ministrem Środowiska i Zasobów wodnych Singapuru' on Facebook Share 'O szczycie COP24 z Ministrem Środowiska i Zasobów wodnych Singapuru' on Email Share 'O szczycie COP24 z Ministrem Środowiska i Zasobów wodnych Singapuru' on Print Friendly

Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska, spotkał się z Masagos Zulkifli, Ministrem Środowiska i zasobów wodnych Singapuru. Głównym tematem rozmów były przygotowania do szczytu ONZ COP24. W spotkaniu, które odbyło się 12 kwietnia 2018 r., wziął również udział Sławomir Mazurek, Wiceminister Środowiska.

– Najważniejszym celem polskiej prezydencji w ramach konferencji COP24 jest przyjęcie, podczas szczytu w Katowicach, pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie. Liczymy na wsparcie wszystkich państw w osiągnięciu tego wyniku – powiedział w trakcie spotkania Minister Henryk Kowalczyk.

Porozumienie paryskie to pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu. Zostało ono uzgodnione w grudniu 2015 r. w Paryżu, podczas szczytu COP21. Pakiet implementacyjny jest niezbędny, aby zobowiązania wynikające z Porozumienia mogły być realizowane przez poszczególne państwa – strony tej umowy.

Dialog Talanoa

Ważnym elementem COP24 będzie także Dialog Talanoa. To debata państw i partnerów pozarządowych na temat możliwości zwiększenia skuteczności wdrażanych polityk i działań w zakresie ochrony klimatu.

– Polska, jako gospodarz szczytu COP24, będzie wspierała ten proces – zaznaczył w trakcie spotkania Minister Henryk Kowalczyk.

W czasie COP24 planowane jest również spotkanie ministrów w sprawie finansowania działań związanych z ochroną klimatu.

Singapur na rzecz Porozumienia paryskiego

Minister Masagos Zulkifli zapewnił o wsparciu dla polskiej Prezydencji ze strony Singapuru. Zwrócił także uwagę na rolę Porozumienia paryskiego.

– Singapur, jako kraj wyspiarski, jest narażony na konsekwencje zmian klimatu. Zależy nam na sukcesie COP24, który ma doprowadzić do realizacji Porozumienia paryskiego – podkreślił Minister Masagos Zulkifli.

Szczyt COP24

COP24, czyli 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach. W wydarzeniu weźmie udział około 40 tys. delegatów z całego świata, w tym szefowie rządów oraz ministrowie odpowiedzialni za kwestie środowiska i klimatu.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 13 Kwi 2018 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć