Edukacja » Konkurs dla innowacyjnych naukowców – DUETY rozstrzygnięty

Konkurs dla innowacyjnych naukowców – DUETY rozstrzygnięty

10 Kwi 2018 Możliwość komentowania Konkurs dla innowacyjnych naukowców – DUETY rozstrzygnięty została wyłączona Share 'Konkurs dla innowacyjnych naukowców – DUETY rozstrzygnięty' on Facebook Share 'Konkurs dla innowacyjnych naukowców – DUETY rozstrzygnięty' on Email Share 'Konkurs dla innowacyjnych naukowców – DUETY rozstrzygnięty' on Print Friendly

Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej PSE S.A., prof. Leszka Jesienia, po dokonaniu oceny zgłoszonych koncepcji prac naukowo-badawczych z obszarów związanych z działalnością Operatora Systemu Przesyłowego, 30 marca 2018 r. zdecydowała o podjęciu dalszej współpracy z zespołami Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tematem przedmiotowej współpracy będzie modelowanie elastyczności popytu.

Konkurs DUETY był skierowany do pracowników jednostek naukowych i badawczo-rozwojowych, którzy występować będą w roli Tutora i studentów/doktorantów – Stypendystów. Warunkiem udziału w  konkursie było przedstawienie koncepcji na rozwiązanie problemu/usprawnienie obszaru związanego z działalnością Operatora Systemu Przesyłowego.

Konkurs jest organizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. oraz PSE Innowacje Sp. z  o.o., przy współpracy Narodowego Centrum Analiz Energetycznych (NCAE) utworzonego przez  Narodowe Centrum Badań Jądrowych i PSE Innowacje sp. z o.o. i jest realizowany w ramach tzw. ekosystemu innowacji programu Duety.

– Jestem przekonany, że współpraca z młodymi naukowcami, którą nawiązujemy w ramach programu DUETY będzie niezwykle owocna i przyniesie korzyści dla wszystkich stron – podkreśla prof. Leszek Jesień, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej PSE SA. Ale to dopiero początek – jesienią zamierzamy ogłosić kolejną edycję konkursu. Tak, jak i tym razem, zostanie ona poprzedzona dedykowanymi warsztatami, na których zaprezentujemy proponowane tematy współpracy. Informacja o warsztatach ukaże się ze stosownym wyprzedzeniem. Już teraz zachęcamy do śledzenia strony PSE S.A. i PSE Innowacje – dodaje profesor Jesień.

Celem Programu Duety jest wygenerowanie impulsu dla jednostek  naukowych i badawczo-rozwojowych do kształcenia kadr ukierunkowanych na współczesne problemy operatora systemu przesyłowego elektroenergetycznego.

Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Wpis został opublikowany 10 Kwi 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć