Elektroenergetyka » Coraz większe zainteresowanie świadczeniem usług DSR

Coraz większe zainteresowanie świadczeniem usług DSR

10 Kwi 2018 Możliwość komentowania Coraz większe zainteresowanie świadczeniem usług DSR została wyłączona Share 'Coraz większe zainteresowanie świadczeniem usług DSR' on Facebook Share 'Coraz większe zainteresowanie świadczeniem usług DSR' on Email Share 'Coraz większe zainteresowanie świadczeniem usług DSR' on Print Friendly

Aż 27 ofert łącznie wpłynęło do PSE w przetargu na świadczenie usługi DSR. 11 z nich – w Programie Gwarantowanym Pakiet letni, 11 – w Programie Gwarantowanym Pakiet zimowy, zaś 5 – w Programie Bieżącym.

PSE, pod koniec grudnia 2017 r., uruchomiły postępowania publiczne sektorowe w trybie przetargu nieograniczonego na świadczenie usługi DSR w podziale na:

  1. Program Gwarantowany:
    • Pakiet letni na okres od 1 lipca 2018 r. do 30 września 2018 r. i od 1 kwietnia 2019 r. do 30 czerwca 2019 r. – wolumen mocy gwarantowanej 500 MW,
    • Pakiet zimowy na okres od 1 października 2018 r. do 31 marca 2019 r. – wolumen mocy gwarantowanej 500 MW,
  2. Program Bieżący na okres od 1 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2019 r.

Termin przyjmowania ofert minął 6 kwietnia 2018 r.

– Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani tym, że coraz więcej podmiotów jest zainteresowanych świadczeniem u-sługi redukcji zapotrzebowania na polecenie Operatora Systemu Przesyłowego, polegającej na zmniejszeniu poboru mocy przez odbiorców energii elektrycznej w  wybranych godzinach – podkreśla Jarosław Socha, Wicedyrektor Departamentu Przesyłu PSE. Większa liczba ofert, w porównaniu do wcześniej prowadzonych postępowań przetargowych świadczy o tym, że na rynku jest dostępny znaczny potencjał mocy, które są gotowe do redukcji. Nie bez znaczenia jest fakt, że wciąż doskonalimy warunki świadczenia tych usług, wspólnie z ich wykonawcami – dodaje Wicedyrektor Socha.

Szczegóły dotyczące obu postępowań (w tym zestawienia złożonych ofert) są dostępne na stronie internetowej PSE S.A., pod adresem:

www.pse.pl/przetargi/przetargi-publiczne/przetargi-publiczne-aktualne

Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczna S.A.

Wpis został opublikowany 10 Kwi 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć