News » Ministerstwo Energii proponuje rodzimym firmom wsparcie

Ministerstwo Energii proponuje rodzimym firmom wsparcie

9 Kwi 2018 Możliwość komentowania Ministerstwo Energii proponuje rodzimym firmom wsparcie została wyłączona Share 'Ministerstwo Energii proponuje rodzimym firmom wsparcie' on Facebook Share 'Ministerstwo Energii proponuje rodzimym firmom wsparcie' on Email Share 'Ministerstwo Energii proponuje rodzimym firmom wsparcie' on Print Friendly

– Na górnictwie można zarobić, udowadniają to ostatnie dwa lata współpracy, polskich i indyjskich firm. Kontakty te są szansa na rozwój i korzyści dla obu stron – podkreślił Sekretarz Stanu w ME – Grzegorz Tobiszowski podczas uroczystości podpisania Porozumienia o Współpracy polskich firm górniczych i organizacji wspierających ich inwestycje w Indiach, która odbyła się 6 kwietnia 2018 r. w Warszawie.

Przykładem takiej inicjatywy jest pierwsze tego typu porozumienie dotyczące naszych firm z branży górniczej, które dzięki temu będą mogły bardziej skutecznie walczyć o kontrakty na azjatyckim rynku. Stronami podpisanego dokumentu są JSW (największy producent wysokiej jakości węgla koksującego), PeBeKa (lider budownictwa przemysłowego w tym infrastruktury górniczej i energetycznej), Polski Fundusz Rozwoju oraz IPCCI, która zrzesza 65 firm indyjskich i ma ułatwić kontakty biznesowe na tamtejszym rynku.

– Polskie marki sektora górniczego, stają się coraz bardziej rozpoznawalne na świecie oraz doceniane za wysoką jakość – powiedział Wiceminister Grzegorz Tobiszowski

Firma z konkretnej branży, w tym przypadku górniczej, aby zainwestować w danym kraju czy regionie świata będzie mogła liczyć na pomoc instytucji i organizacji około biznesowych, które często stają się nieocenionym elementem sfinalizowania przedsięwzięcia. We wspomnianym modelu biznesowym oprócz firmy branżowej będą uczestniczyć także, instytucja finansowa, firma doradcza i organizacja biznesowa działająca na danym rynku.

Uczestnicy podpisanego porozumienia będą współpracować przy pozyskiwaniu zamówień na rynku indyjskim w branży górniczej i energetycznej, co ułatwi konkurowanie z innymi podmiotami oferującymi swoje produkty, usługi i urządzenia, a także pozwoli na optymalizację kosztów i tworzenie długofalowej strategii rozwoju.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 9 Kwi 2018 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć