News » Wymiana pieca z dofinansowaniem od PGNiG

Wymiana pieca z dofinansowaniem od PGNiG

6 Kwi 2018 Możliwość komentowania Wymiana pieca z dofinansowaniem od PGNiG została wyłączona Share 'Wymiana pieca z dofinansowaniem od PGNiG' on Facebook Share 'Wymiana pieca z dofinansowaniem od PGNiG' on Email Share 'Wymiana pieca z dofinansowaniem od PGNiG' on Print Friendly

– Chcemy pomóc polskim rodzinom w wymianie pieców „kopciuchów” na ogrzewanie gazowe. PGNiG przygotował dla nich ofertę w tym zakresie – powiedział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski podczas inauguracji programu PGNiG „Dofinansowanie nawet do 3000 złotych”. W wydarzeniu, które odbyło się 5 kwietnia 2018 r. w Warszawie, wzięła również udział Minister Rodziny, Pracy i Polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz Prezesi PGNiG Piotr Woźniak i Henryk Mucha.

Minister Energii podczas konferencji rozpoczynającej ogólnopolski program wspierający działania promujące czyste powietrze, podkreślił, że to kolejna inicjatywa wspierająca rządowe starania o poprawę jakości powietrza w Polsce. – To realne wsparcie walki ze smogiem. Dajemy szansę polskim rodzinom na wymianę ogrzewania na bardziej przyjazne środowisku po niższej cenie – dodał.

Program PGNiG jest skierowany do osób zainteresowanych wymianą dotychczasowego nieekologicznego źródła ciepła na przyjazne dla środowiska ogrzewanie, wykorzystujące gaz ziemny. Z akcji może skorzystać każdy, kto posiada Kartę Dużej Rodziny i zadeklaruje gotowość do likwidacji i wymiany źródła ciepła na gazowe. Pierwsze tysiąc rodzin otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 tys. zł. Dodatkowo kolejne 10 000 Polaków dostanie wsparcie w postaci tys. zł na zakup kotła gazowego.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 6 Kwi 2018 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć