News » Spotkanie Ministra Grzegorza Tobiszowskiego z protestującymi w…

Spotkanie Ministra Grzegorza Tobiszowskiego z protestującymi w sprawie kopalni Krupiński

6 Kwi 2018 Możliwość komentowania Spotkanie Ministra Grzegorza Tobiszowskiego z protestującymi w sprawie kopalni Krupiński została wyłączona Share 'Spotkanie Ministra Grzegorza Tobiszowskiego z protestującymi w sprawie kopalni Krupiński' on Facebook Share 'Spotkanie Ministra Grzegorza Tobiszowskiego z protestującymi w sprawie kopalni Krupiński' on Email Share 'Spotkanie Ministra Grzegorza Tobiszowskiego z protestującymi w sprawie kopalni Krupiński' on Print Friendly

Wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski odebrał 5 kwietnia 2018 r. petycję od przedstawicieli protestujących w sprawie kopalni Krupiński. Domagają się oni, by nieczynna obecnie kopalnia nie została sprzedana.

– Jesteśmy otwarci na opinie strony społecznej i szanujemy każde zdanie, dlatego spotkałem się z protestującymi i wysłuchałem ich argumentów – podkreśla Wiceminister Grzegorz Tobiszowski.

Jeszcze dziś odbędą są rozmowy przedstawicieli NSZZ Solidarność i zaproszonej przez stronę związkową firmy Tamar Resources, która wyraziła chęć zakupu KWK Krupiński. Wcześniej Ministerstwo Energii poprosiło brytyjską firmę o przedstawienie dokumentów potwierdzających wiarygodność finansową przedsiębiorstwa i doświadczenie w tego rodzaju działalności.

Dzisiejsze rozmowy nie mają na celu podjęcie decyzji ws. KWK Krupiński. Jest to pozytywna odpowiedź Ministerstwa Energii na prośby strony społecznej i kontynuacja dialogu w sprawach działań restrukturyzacyjnych w sektorze górniczym.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 6 Kwi 2018 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć