News » Warsztaty poświęcone nowemu projektowi IRiESP

Warsztaty poświęcone nowemu projektowi IRiESP

27 Mar 2018 Możliwość komentowania Warsztaty poświęcone nowemu projektowi IRiESP została wyłączona Share 'Warsztaty poświęcone nowemu projektowi IRiESP' on Facebook Share 'Warsztaty poświęcone nowemu projektowi IRiESP' on Email Share 'Warsztaty poświęcone nowemu projektowi IRiESP' on Print Friendly

GAZ-SYSTEM prowadzi obecnie konsultacje rynkowe dotyczące propozycji zmian do Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej (IRiESP), w ramach których zainteresowani uczestnicy rynku gazu uczestniczyli w zorganizowanych w czwartek 22 marca warsztatach.

Spotkanie zostało poświęcone omówieniu zmian zaproponowanych w nowych zapisach Instrukcji, a także dyskusji i wyjaśnianiu wątpliwości w zakresie obszarów funkcjonowania krajowego systemu przesyłowego i zasad współpracy operatora z użytkownikami sieci, które będą podlegać modyfikacji.

Z zaproszenia do udziału w warsztatach skorzystało blisko 130 uczestników rynku gazu, w tym klienci GAZ-SYSTEM, przedstawiciele Ministerstwa Energii, Urzędu Regulacji Energetyki, Towarowej Giełdy Energii, Urzędu Dozoru Technicznego, a także pracownicy GAZ-SYSTEM.

W programie warsztatów uwzględniono zagadnienia dotyczące:

  • procedury  uruchamiania i rozliczania zapasów gazu ziemnego, w tym rozliczeń  z tytułu uruchomienia zapasów utrzymywanych w magazynach zlokalizowanych na terenie Polski jak i poza jej granicami;
  • nowych rozwiązań w zakresie rezerwacji przepustowości w tym prognoz przepustowości;
  • obowiązków  śróddziennych, zmian związanych z zakończeniem okresu przejściowego dla kodeksu bilansowania, a także  działań bilansujących w obszarze gazu zaazotowanego;
  • zmianach w nadzorze metrologicznym nad gazomierzami.

GAZ-SYSTEM zachęca do zapoznania się z treścią prezentacji omawianych w trakcie warsztatów:

Przypomina również o możliwości przekazywania 30 marca 2018 r. uwag do projektu zmian Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej oraz Metod i założeń analizy zgodności planowanego do wprowadzenia obowiązku śróddziennego z art. 26 ust 2 NC BAL.

Dokumenty podlegające konsultacjom oraz formularze zgłaszania uwag znajdują się tutaj.

Źródło: GAZ-SYSTEM S.A.

Wpis został opublikowany 27 Mar 2018 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć