News » Start-upy i rozwój innowacyjnych technologii

Start-upy i rozwój innowacyjnych technologii

23 Mar 2018 Możliwość komentowania Start-upy i rozwój innowacyjnych technologii została wyłączona Share 'Start-upy i rozwój innowacyjnych technologii' on Facebook Share 'Start-upy i rozwój innowacyjnych technologii' on Email Share 'Start-upy i rozwój innowacyjnych technologii' on Print Friendly

JSW Innowacje przystąpiły do technologicznego programu akceleratora TDA (Technion Drive Accelerator) należącego do renomowanej izraelskiej uczelni. Efektem współpracy JSW Innowacje i TDA będą wspólne prace badawczo-rozwojowe na rzecz technologicznych start-upów oraz innowacyjnych rozwiązań, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane nie tylko w JSW, ale także w innych sektorach polskiej gospodarki.

Aktywne wejście JSW Innowacje do programu TDA otwiera możliwości wykorzystania zaplecza naukowo- badawczego Technion oraz synergii wyjątkowego kapitału ludzkiego i  know- how izraelskich i polskich partnerów. JSW Innowacje zamierzają realizować prace badawcze, które w przyszłości mogą stać się wspólnymi projektami innowacyjnymi do komercyjnego wykorzystania w sektorze górniczym, energetyce, budownictwie czy ochronie środowiska. Głównymi obszarami zainteresowań badawczych JSW Innowacje w ramach kooperacji z TDA będą nowe techniki i technologie eksploatacji złóż, predykcyjne utrzymanie ruchu gwarantujące optymalne użytkowanie maszyn i urządzeń,  wykorzystanie wodoru wyodrębnionego z gazu koksowniczego, zastosowanie bezzałogowych systemów powietrznych oraz gospodarka bezodpadowa.

– JSW jest spółką, która funkcjonuje dzięki wydobyciu i przetwarzaniu węgla, ale musimy się rozwijać, wykorzystując osiągnięcia nauki, by najefektywniej wykorzystywać nasze złoża i jak najmniej oddziaływać na środowisko naturalne. Mamy nadzieję, że wspólne projekty badawczo-rozwojowe prowadzone w ramach współpracy z jednym z najbardziej renomowanych instytutów technologicznych na świecie zaowocują innowacyjnymi rozwiązaniami, które zostaną wykorzystane nie tylko dla rozwoju potencjału JSW, ale również polskiego sektora wydobywczego – powiedział Daniel Ozon, Prezes JSW. – Wprowadzanie nowoczesnych technologii i innowacji to – poza inwestycjami – najważniejsze działania wpływające na umocnienie pozycji Spółki jako największego producenta węgla koksowego i czołowego producenta koksu na rynku europejskim.

Przystąpienie przez JSW Innowacje do Technion to kolejny etap  działań  jastrzębskiej spółki mających na celu wprowadzanie innowacji i nowoczesnych technologii w Grupie JSW.  W ubiegłym roku została powołana nowa spółka JSW Innowacje z siedzibą w Katowicach, która stała się kompleksowym zapleczem badawczo-rozwojowym całej grupy kapitałowej, nastawionym na bliską współpracę z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami naukowymi.

W najbliższych miesiącach Jastrzębska Spółka Węglowa przedstawi szczegółowe obszary badań, które będą prowadzone w ramach współpracy z TDA.

Źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. 

Wpis został opublikowany 23 Mar 2018 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć