News » Rusza drugi konkurs grantowy NCBR na innowacyjne technologie…

Rusza drugi konkurs grantowy NCBR na innowacyjne technologie materiałowe

22 Mar 2018 Możliwość komentowania Rusza drugi konkurs grantowy NCBR na innowacyjne technologie materiałowe została wyłączona Share 'Rusza drugi konkurs grantowy NCBR na innowacyjne technologie materiałowe' on Facebook Share 'Rusza drugi konkurs grantowy NCBR na innowacyjne technologie materiałowe' on Email Share 'Rusza drugi konkurs grantowy NCBR na innowacyjne technologie materiałowe' on Print Friendly

– Wsparcie prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi technologiami materiałowymi to niezwykle cenna inicjatywa NCBR. Projekty, które otrzymały dofinasowanie w poprzedniej edycji konkursu TECHMATSTRATEG, przewidują opracowanie materiałów mocniejszych, trwalszych, bezpieczniejszych dla człowieka i dla środowiska naturalnego. Liczymy na to, że podobnie będzie w drugim konkursie, a zabiegające o dofinansowanie technologie, pozwolą na dalszy rozwój budownictwa, transportu czy energetyki – mówi Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło II konkurs strategiczny TECHMATSTRATEG. Celem inicjatywy jest wsparcie prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi technologiami materiałowymi, a następnie wdrożenie ich efektów. Projekty, które przewidują opracowanie nowych lub udoskonalonych materiałów mogą liczyć łącznie na 200 mln zł dofinansowania.

To już druga z trzech zaplanowanych edycji konkursu. W ramach pierwszej 19 projektów uzyskało łącznie 156 mln zł dofinansowania. Pozwoliło to rozpocząć prace m.in. nad światłowodami fotonicznymi, materiałami kompozytowymi, a także nad urządzeniem służącym do szybkiego wykrywania zagrożeń epidemiologicznych.
– Rośnie nasze zaangażowanie w prace nad przedsięwzięciami pionierskimi, dającymi szansę na powstanie technologii i produktów, które będą skutecznie zdobywać również zagraniczne rynki. Podstawą przyszłych sukcesów zawsze jest doskonała współpraca naukowców i przedsiębiorców, dlatego, również w konkursie TECHMATSTRATEG promujemy ten model – mówi prof. Maciej Chorowski, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W konkursie wioski o dofinansowanie mogą składać konsorcja naukowe, liczące od 3 do 7 członków, przy czym niezbędny jest udział co najmniej jednej jednostki naukowej i co najmniej jednego przedsiębiorcy.

Zgłaszane projekty powinny dotyczyć jednego z pięciu obszarów problemowych:
  • Technologie materiałów konstrukcyjnych.
  • Technologie materiałów fotonicznych i nanoelektronicznych.
  • Technologie materiałów funkcjonalnych i materiałów o projektowanych właściwościach.
  • Bezodpadowe technologie materiałowe i technologie biodegradowalnych materiałów inżynierskich.
  • Technologie materiałów dla magazynowania i przesyłu energii.

Wartość minimalna zgłaszanych projektów to 5 mln zł. Maksymalne dofinansowanie – 30 mln zł. Nabór wniosków ruszy 9 kwietnia i potrwa do 8 czerwca b.r.

Więcej informacji o konkursie na stronie: NCBR

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Wpis został opublikowany 22 Mar 2018 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć