Emisje, CO2 » Raport z rynku CO2 – luty 2018

Raport z rynku CO2 – luty 2018

16 Mar 2018 Możliwość komentowania Raport z rynku CO2 – luty 2018 została wyłączona Share 'Raport z rynku CO2 – luty 2018' on Facebook Share 'Raport z rynku CO2 – luty 2018' on Email Share 'Raport z rynku CO2 – luty 2018' on Print Friendly

Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami opublikował kolejny numer „Raportu z rynku CO2 – luty 2018”, w którym prezentowane są informacje dotyczące uwarunkowań rynkowych mających wpływ na system EU ETS.

W bieżącym wydaniu znajdują się informacje na temat kształtowania się cen jednostek EUA/EUAA/CER w lutym oraz wybrane, zbiorcze dane z rynku pierwotnego i wtórnego dotyczące jednostek EUA i CER. Ponadto w numerze zamieszczono m.in., informacje na temat: oficjalnego zatwierdzenia przez Radę UE reformy systemu EU ETS w latach 2021-2030, przydziału uprawnień do emisji dla operatorów statków powietrznych na lata 2021-2030, nowych wymagań dotyczących raportowania w zakresie ochrony klimatu wynikające z projektu rozporządzenia ws. zarządzania unią energetyczną, polityki klimatycznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem systemu EU ETS i non-ETS w marcu 2018 r., a także pozostałe informacje związane z polityką klimatyczną.

fot. pixabay.com

KOBiZe zachęca do wyrażenia opinii na temat publikacji i wypełnienia anonimowej ankiety, która dostępna jest tutaj.

Źródło: Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami

Wpis został opublikowany 16 Mar 2018 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć