Sport w energetyce » Energa partnerem głównym reprezentacji Polski Amp Futbol

Energa partnerem głównym reprezentacji Polski Amp Futbol

16 Mar 2018 Możliwość komentowania Energa partnerem głównym reprezentacji Polski Amp Futbol została wyłączona Share 'Energa partnerem głównym reprezentacji Polski Amp Futbol' on Facebook Share 'Energa partnerem głównym reprezentacji Polski Amp Futbol' on Email Share 'Energa partnerem głównym reprezentacji Polski Amp Futbol' on Print Friendly

Niezwykły hart ducha i wytrwałość – oto cechy, które charakteryzują zawodników reprezentacji Polski Amp Futbol, medalistów ostatnich mistrzostw Europy i jedną z najlepszych drużyn na świecie. Kadra piłkarzy po amputacjach właśnie dołącza do sportowej rodziny Grupy Energa.

Gdański koncern sponsoruje już blisko pół setki drużyn i inicjatyw sportowych na terenie całego kraju. To rosnące grono pełnych pasji ludzi poszerza się o zawodników, których nie złamały życiowe tragedie. Energa rozpocznie trzyletnią współpracę z oficjalną reprezentacją kraju w piłce nożnej Amp Futbol jako jej główny partner.

– Jeśli tak wielkie firmy, jak Energa, decydują się nas wspierać to oznacza, że nasza praca jest dostrzegana i doceniana – cieszy się Trener reprezentacji, Marek Dragosz. – Choć dotąd mocy nam nie brakowało, ta dodatkowa energia z pewnością pozwoli nam na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój – dodaje.

Amp Futbol to jedna z najbardziej widowiskowych i najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych dla osób niepełnosprawnych na świecie. Na świecie w Amp Futbol gra już ponad 60 krajów, w wielu z nich istnieją ampfutblowe ligi i profesjonalne kluby. Finał ostatnich mistrzostw Europy, w których Polacy zdobyli brązowe medale, na stadionie w Stambule śledziło na żywo ponad 41 tys. kibiców.

– Bardzo się cieszę, że tak znana i profesjonalna marka zostaje partnerem głównym naszej drużyny – mówi Przemysław Świercz, Obrońca Reprezentacji Polski. – Wierzę, że wspólnie będziemy promować dyscyplinę w Polsce i Polskę na całym świecie. Jestem przekonany, że wraz z Energą stworzymy zwycięski zespół i razem będziemy zdobywać najwyższe laury na najważniejszych imprezach.

Grupa Energa jako partner główny pomoże reprezentacji Amp Futbol podczas przygotowań i startów w prestiżowych turniejach zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w tym najważniejszych – w Mistrzostwach Świata 2018 w Meksyku oraz Mistrzostwach Europy w 2020 r. Polacy już teraz zapowiadają, że będą w nich walczyć o medale.

– Piłkarze Amp Futbol dowodzą, że w sporcie liczy się przede wszystkim zapał i duch, a siła ciała jest tylko dopełnieniem siły woli. Cieszymy się, że możemy wesprzeć ludzi tak oddanych swojej pasji, że nie ulegli żadnym niesprzyjającym okolicznościom. Życzymy zawodnikom reprezentacji dalszej wytrwałości i sukcesów na zbliżających się mistrzostwach świata – mówi Grzegorz Ksepko, Wiceprezes Zarządu Energi SA.

Źródło: Grupa Energa

Wpis został opublikowany 16 Mar 2018 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć