News » Minister Tchórzewski: Dzięki naszym działaniom Polacy mogą…

Minister Tchórzewski: Dzięki naszym działaniom Polacy mogą korzystać z tańszego gazu

16 Mar 2018 Możliwość komentowania Minister Tchórzewski: Dzięki naszym działaniom Polacy mogą korzystać z tańszego gazu została wyłączona Share 'Minister Tchórzewski: Dzięki naszym działaniom Polacy mogą korzystać z tańszego gazu' on Facebook Share 'Minister Tchórzewski: Dzięki naszym działaniom Polacy mogą korzystać z tańszego gazu' on Email Share 'Minister Tchórzewski: Dzięki naszym działaniom Polacy mogą korzystać z tańszego gazu' on Print Friendly

– Od 2015 r. Ministerstwo Energii podejmuje skuteczne działania, które przekładają się na sukcesywne obniżanie cen gazu dla Polaków. Powinno to zachęcać do zmiany ogrzewania na formę bardziej przyjazną środowisku – powiedział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji prasowej. W spotkaniu, które odbyło się 15 marca 2018 r. w ME wziął również udział Prezes PGNiG Piotr Woźniak.

– Dokładamy wszelkich starań, aby cena gazu dalej malała. To najważniejszy cel dywersyfikacji źródeł dostaw oraz liberalizacji rynku gazu. Wszystkie nasze inwestycje w sektor gazowy, takie jak Baltic Pipe, rozbudowa terminala LNG czy połączenia transgraniczne, mają służyć zapewnieniu konkurencyjnych cen surowca dla Polaków – powiedział Minister.

Naszym zamierzeniem jest wprowadzenie dogodnych uwarunkowań, które pozwolą na zwiększenie popularności gazu ziemnego jako niskoemisyjnego źródła energii. To kolejny element prowadzonych przez rząd działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce – podkreślił. Zwiększenie wykorzystania paliw gazowych, zwłaszcza jako paliwa do ogrzewania, wpłynie na zmniejszenie wykorzystania paliw nieekologicznych, co przełoży się na poprawę jakości powietrza i zwiększenie komfortu naszego życia. Dodał, że PGNiG ciągle rozwija swoją sieć, dzięki czemu gaz dociera do coraz większej liczby Polaków.

Ostatnio zatwierdzone przez Prezesa URE taryfy spółek z grupy kapitałowej PGNiG – PGNiG OD i PSG Sp. z o.o. sprawią, że klienci korzystający z gazu zapłacą mniej od 5 do 200 zł – w zależności od ilości zużywanego gazu.

Ministerstwo Energii kończy również prace nad nowym rozporządzeniem taryfowym dla paliw, którego celem jest stworzenie warunków dla dalszego zwiększenia wykorzystania gazu w gospodarce.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 16 Mar 2018 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć