News » Paweł Jakubowski Prezesem Zarządu Spółki Polskie LNG

Paweł Jakubowski Prezesem Zarządu Spółki Polskie LNG

13 Mar 2018 Możliwość komentowania Paweł Jakubowski Prezesem Zarządu Spółki Polskie LNG została wyłączona Share 'Paweł Jakubowski Prezesem Zarządu Spółki Polskie LNG' on Facebook Share 'Paweł Jakubowski Prezesem Zarządu Spółki Polskie LNG' on Email Share 'Paweł Jakubowski Prezesem Zarządu Spółki Polskie LNG' on Print Friendly

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Polskie LNG powołało prezesa zarządu spółki. Od 13 marca 2018 r. funkcję tę pełnić ma Paweł Jakubowski.

Paweł Jakubowski dotychczas pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Polskiego LNG.

Paweł Jakubowski z branżą energetyczną związany jest od 2007 r., kiedy jako ekspert odpowiedzialny za nadzór nad kluczowymi projektami dywersyfikacyjnymi w Polsce (m.in. terminal LNG w Świnoujściu, dostawy gazu z szelfu norweskiego) rozpoczął pracę w Ministerstwie Gospodarki.

Od listopada 2007 r. do stycznia 2009 r. pracował w PGNiG S.A. w Biurze Badań i Rozwoju.

W 2009 r. dołączył do GAZ-SYSTEM, gdzie zaangażowany był w rozwój długoterminowej strategii Spółki oraz wprowadzenie nadzoru właścicielskiego  nad spółką Polskie LNG S.A. Odpowiadał również za przygotowanie i realizację projektu budowy podziemnych magazynów gazu.

Od stycznia 2016 r., jako Dyrektor Pionu Rozwoju w GAZ-SYSTEM, odpowiedzialny był za opracowanie i wdrożenie długoterminowego programu inwestycyjnego spółki w zakresie infrastruktury gazowej w Polsce, w tym m.in. urzeczywistnienie koncepcji Bramy Północnej poprzez rozbudowę Terminalu LNG w Świnoujściu oraz realizację projektu Baltic Pipe, a także rozbudowę połączeń transgranicznych z Litwą, Słowacją, Czechami i Ukrainą.

Jako Dyrektor Pionu Rozwoju nadzorował działania związane z europejskimi ramami regulacyjnymi w zakresie gazu, współpracą międzynarodową i rozwojem biznesu w zakresie usług LNG.

Od czerwca 2017 r. zasiada w zarządzie organizacji ENTSOG zrzeszającej operatorów systemów przesyłowych gazu z państw Unii Europejskiej.

Paweł Jakubowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej.

Od 13 marca br. zarząd Polskiego LNG działa w składzie dwuosobowym. Na stanowisku wiceprezesa pozostaje Bartłomiej Słoma.

Źródło: GAZ-SYSTEM S.A.

Wpis został opublikowany 13 Mar 2018 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć