Ciepłownictwo » Kolejne miliony z Unii Europejskiej na sieci ciepłownicze w Opolu

Kolejne miliony z Unii Europejskiej na sieci ciepłownicze w Opolu

8 mar 2018 Możliwość komentowania Kolejne miliony z Unii Europejskiej na sieci ciepłownicze w Opolu została wyłączona Share 'Kolejne miliony z Unii Europejskiej na sieci ciepłownicze w Opolu' on Facebook Share 'Kolejne miliony z Unii Europejskiej na sieci ciepłownicze w Opolu' on Email Share 'Kolejne miliony z Unii Europejskiej na sieci ciepłownicze w Opolu' on Print Friendly

Energetyka Cieplna Opolszczyzny i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisali kolejną umowę na dofinansowanie przesyłu i dystrybucji ciepła. Projekty o łącznej wartości ponad 4 mln zł, zasili dotacja z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zgodnie z zapisami umowy ECO przebuduje osiedlową sieć ciepłowniczą w rejonie ul. Konsularnej w Opolu, wybuduje sieci i przyłącza cieplne i zabuduje 5 indywidualnych węzłów cieplnych, które zastąpią zlikwidowany węzeł grupowy. Przebudowana zostanie również sieć w rejonie ul. Sosnkowskiego o łącznej długości ponad 1000 mb.

Umowa został podpisana 5 marca 2018 r. w Warszawie przez Monikę Stypułkowską, Członka Zarządu ECO ds. Ekonomicznych oraz Artura Szymona Michalskiego, Zastępcę Prezesa Zarządu NFOŚiGW oraz Janusza Tarnopolskiego, Pełnomocnika, p.o. Głównego Księgowego NFOŚiGW.

– Wartość dotacji to niemal 2 mln zł – mówi Monika Stypułkowska. – Unijne fundusze są dla nas potężnym wsparciem w procesie modernizacyjnym, którego efektem będzie zarówno ochrona środowiska, jak też poprawa niezawodności dostaw naszego ciepła – dodaje.

Efektem realizacji projektu będzie zmniejszenie w skali roku emisji pyłów o 80 kg, a dwutlenku węgla o 359 ton. Rocznie zaoszczędzonych zostanie około 170 ton węgla. Realizacja projektu ma się zakończyć w 2021 r.

Źródło: Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.

Wpis został opublikowany 8 mar 2018 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć